النهضه نسبت به فروپاشی اقتصادی و اجتماعی در تونس هشدار داد

N82865492 72246492 خبر عجیب

شفقنا- جنبش النهضه تونس نسبت به فروپاشی اقتصادی و اجتماعی هشدار داد و گفت که گفت و گوی سعید قیس بر اساس حذف احزاب و سازمان های ملی است.

به گزارش شفقنا به نقل از الجزیره، جنبش النهضه تونس با هشدار نسبت به عواقب فروپاشی اقتصادی و اجتماعی، خواستار ادامه مبارزه و تلاش برای بازگرداندن دموکراسی و حمایت از آزادی ها در این کشور شد.

جنبش النهضه به مناسبت دعوت قیس سعید رئیس جمهور تونس به این مذاکرات گفت که این مذاکرات هیچ پیش نیازی برای موفقیت ندارد و بر اساس حذف احزاب و سازمان های ملی است که نتایج آن از قبل معلوم و محکوم به شکست است. شکست.

احزاب سیاسی تونس قول داده اند با تصمیم رئیس جمهور برای رد اصلاحات سیاسی کلیدی، از جمله قانون اساسی جدید، مخالفت کنند. احزاب سیاسی تونس سعید را به تلاش برای تحکیم حکومت استبدادی متهم کرده اند.

سعید تابستان گذشته قدرت را در تونس به دست گرفت و پارلمان را منحل کرد. رئیس جمهور وقت تونس گفت که قانون اساسی را با یک همه پرسی در 25 جولای و انتخابات پارلمانی جدید در دسامبر جایگزین خواهد کرد.

اخیرا منابع تونسی از اعتراضات علیه قیس سعید خبر داده اند.

بر اساس این گزارش، این تظاهرات در خیابان حبیب بورقیبه پایتخت تونس برگزار شد. معترضان به شدت با اقدامات قیس سعید مخالفت کردند و آنها را کودتا خواندند.

  عفو بین الملل از تصمیم ترکیه برای انتقال پرونده هاشمی به عربستان سعودی ناامید شد

دیدگاهتان را بنویسید