اخبار حوزه علمیه خراسان; برگزاری آزمون در کارگاه تلبس / اعطای جایزه البرز به 3 دانش آموز / برگزاری دوره آموزشی تعداد مراکز ترک اعتیاد / برگزاری نشست علمی گروه معما و حدیث

خراسان خبر عجیب

شفقنا- اخبار، فعالیت ها و خدمات حوزه های علمیه کشور به دلیل گستردگی و حجم کاری مدیران حوزه های علمیه کمتر مورد توجه حوزویان و یا افکار عمومی قرار می گیرد، شفقنا علاوه بر انعکاس مهم ترین اخبار حوزه های علمیه، بخشی از فعالیت های روزانه حوزه های علمیه را به خود اختصاص داده است. حوزه های علمیه نقاط مختلف کشور و شهرستان ها را به صورت بسته خبری به مخاطبان گرامی تقدیم می کنند:

دوره آموزشی عمومی برای مبلغان در مراکز ترک اعتیاد برگزار می شود

حجت الاسلام اصغر نوروزی گفت: ثبت نام دوره آموزشی عمومی مبلغان در مراکز ترک اعتیاد (فقط برادران) از تاریخ 1 لغایت 15 خرداد ماه 1401 آغاز و مصاحبه از 26 تا 26 خرداد ماه خواهد بود.

وی با بیان اینکه شروع دوره از 11 تا 30 تیرماه در روزهای زوج برگزار می شود، افزود: کار در سطوح دو و بالاتر، پذیرش مصاحبه، شرکت منظم در دوره ها و پذیرش در پایان دوره، تعهد خدمت در صورت قبولی در شرایط ثبت نام دوره آموزش واعظ عمومی مختص مراکز ترک اعتیاد می باشد.

مسئول خدمات تبلیغی حوزه علمیه خراسان ادامه داد: نقش دین در پیشگیری از آسیب های اجتماعی، شناخت و معرفی انواع مواد مخدر، آشنایی با نهادها و قوانین حوزه مواد مخدر، معرفی روش های مختلف درمان مواد مخدر، تبلیغی. کارکرد در آسیب های اجتماعی، تبیین شورش های اجتماعی در مراقبت از بهبود یافتگان، بازدید از سایت و مصاحبه با مراجعین از جمله موضوعات این دوره آموزشی است.

وی گفت: دانش آموزان عزیز می توانند جهت ثبت نام در دوره آموزشی عمومی مبلغان در مراکز ترک اعتیاد از تاریخ 1 لغایت 15 خردادماه با سامانه مجازی مبلغ https://tabliqkh.lms2.hozehkh.com تماس حاصل فرمایند. اطلاعات برای اطلاعات بیشتر با شماره 05132008479 تماس بگیرید.

چهل و پنجمین آزمون کارگاه تلبس امروز برگزار شد

حجت الاسلام نوروزی گفت: چهل و پنجمین سمینار تلبس از شنبه 15 اردیبهشت ماه به صورت غیر حضوری آغاز شد و آزمون آن امروز شنبه 30 اردیبهشت ماه ساعت 18 به صورت آنلاین از طریق سامانه LMS برگزار شد و نتایج آزمون در معاونت بارگذاری می شود. کانال ..

  مهلت ثبت نام کنکور 1401 تمدید شد

وی با اشاره به موضوعات این سمینار افزود: سمینار نحوه بیان احکام، احکام نذر، روزه، احکام وضو، غسل و تیمم، حمص، احکام نماز، طهارت، آشنایی با اندیشه های سیاسی اسلامی، فرقه گرایی. موضوعات این سمینار بود.

چهل و چهارمین نشست علمی گروه رجال و احادیث برگزار شد

چهل و چهارمین نشست علمی گروه رجال و احادیث حوزه علمیه خراسان با موضوع کتاب خوانی حدیث الشیعه و داستان های آن برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام علیرضا دوستی در چهل و چهارمین نشست علمی گروه رجال و احادیث حوزه علمیه خراسان که با موضوع کتاب خوانی احادیث شیعه و روایات آن برگزار شد. گفت: کتاب احادیث شیعه از کتب معروف است. مقدس اردبیلی در اواخر قرن دهم هجری قمری نوشته شده و حاوی داستان هایی است که از جهات دیگر کمتر به دست ما رسیده است.

وی افزود: بخش صوفیانه این کتاب از ویژگی های منحصر به فرد آن است. زیرا مرحوم اردبیلی با استفاده از منابع قبلی، جامع ترین کتاب را در بیان فرقه های مختلف صوفیه، عقاید و بدعت های آنها گردآوری کرده است.

وی افزود: برخی از عناصر این کتاب را می توان در نسخه های خطی و کتاب های قبلی درباره آن یافت و این موضوع در تحقیقات کتابخانه ای امروز نیز تایید شده و گواه واقعی بر صحت کتاب است.

سخنران جلسه گفت: از دیگر دلایل اعتبار این کتاب می توان گفت که اولاً کتاب حدیث از قرن یازدهم تا به امروز در بین علما بسیار مشهور است، ثانیاً علما و کتاب شناسان به صحت کتاب پی برده اند. مقدس اردبیلی متواتر است و چهار دلیل مختلف داخلی و خارجی انتساب صحیح این کتاب را به محقق اردبیلی نشان و گواهی می دهد.

  افتتاح سفارت افغانستان در پاکستان

وی با اشاره به اینکه در مواجهه با افکار عمومی برخی منکر اعتبار کتاب هستند، گفت: با وجود اینکه به شهرت و انتساب کتاب به مقدس اردبیلی اذعان دارد، ادعاهای متعددی علیه کتاب مطرح کرده است که تنها دلیل ادعای وی این است. دعای محمد دارابی

وی افزود: در زمینه های کتابی که در غنا نوشته، ده دلیل بر مدعای خود آورده است و برخی از معاصران و علما در مقالاتی مفصل، کاستی ها و اشکالات کتاب حدیث را دلیل عدم صحت می دانند.

داستی در ادامه به بررسی اعتبار کتاب پرداخت و در پایان گفت: پس از بررسی به این نتیجه می رسیم که هیچ یک از دلایل ده گانه مرکز خرید محمد دارابی و سایر شواهد ادعایی دلیل بر بطلان کتاب به سنت اردبیلی نیست. از آنجا که بسیاری از این اشکالات صحیح نیستند، برخی دیگر از مشکلات به معنای عدم تخصیص نیست.

اهدای جایزه البرز 1401 به سه طلبه از سطوح چهارگانه حوزه علمیه خراسان

حجت الاسلام سید محمد جواد سید شبیری طلاب سطح چهارم فقه و اصول، حجت الاسلام محمدحسین عصمتی یحیی آبادی، طلبه سطح چهارم فقه و اصول و حجت الاسلام علیرضا طلاب سطح چهارم فقه، نوربرجوریس 1401

جایزه البرز که به عنوان جایزه نوبل ایران شناخته می شود، هر ساله توسط بنیاد فرهنگی البرز به منظور ارتقای فرهنگ علمی کشور و حمایت از افکار و اندیشه های نخبگان با ارائه مراجع ذیصلاح و تشکیل کمیته علمی برای تعدادی از نخبگان، پژوهشگران اعطا می شود. دانش آموزان و دانشجویان.دانشجویان الهیات تعلق دارد.

دیدگاهتان را بنویسید