آمریکا موشک های ضد تانک تاو را به ارزش 691 میلیون دلار به مصر می فروشد

تاو خبر عجیب

شفقنا- آمریکا قصد دارد طبق قراردادی ۶۹۱ میلیون دلاری، موشک های ضد تانک تاو را به مصر عرضه کند.

به گزارش خبرگزاری شفقنا، وزارت دفاع آمریکا (DSCA) اعلام کرد، وزارت امور خارجه با فروش موشک‌های TOW 2A مصر و تجهیزات نظامی مرتبط با آن تحت قراردادی به ارزش 691 میلیون دلار موافقت کرده است.

بر اساس این بیانیه، دولت مصر درخواست خرید 5000 موشک تاو از آمریکا کرده است.

تاو (BGM71) یک موشک ضد زره است که برای عملیات ضد تانک طراحی شده است.تاو را می توان یکی از بهترین موشک های ضد تانک دنیا دانست. تاریخچه تاو به اواخر دهه 60 قرن گذشته باز می گردد. در زمانی که بیش از هزار تانک شوروی در مرزهای اروپای غربی صف کشیده بودند تا در صورت تبدیل جنگ سرد به جنگ گرم به خاک کشورهای عضو ناتو نفوذ کنند.تحویل ارتش آمریکا و هنوز در حال تولید است.

تاو با روش هدایت سیمی هدایت می شود. خود موشک تاو در یک محفظه مخصوص قرار دارد. هنگام شلیک، تاو بال های خود را باز می کند که شامل چهار بال در پشت موشک و چهار بال در جلوی موشک است. دو رشته سیم از یک طرف به پرتابگر و طرف دیگر به موشک وصل می شود که وظیفه هدایت موشک را بر عهده دارند و از این نظر گاهی به این سبک از هدف گیری، روش هدف گیری همزمان می گویند.

تاو را می توان از امکانات مختلف زمینی مانند تانک، خودروهای شخصی، جیپ ها و حتی از روی زمین پرتاب کرد. علاوه بر این، تاو می تواند توسط بسیاری از هلیکوپترها مانند کبرا، فانک، MD500 و چندین هلیکوپتر دیگر استفاده شود. موشک تاو

  Fabubbing چیست؟ / نیروی محرکه احساسات فابینگ چیست؟

این خبر را در الخلیج الجدید ببینید.

خبر قبلیحزب مخالف در انتخابات استرالیا پیروز شد

دیدگاهتان را بنویسید