آرد برای چند ماه آینده تحویل داده می شود

به گزارش خبرگزاری موج قم، سعید محمدی وی روز شنبه در پایان جلسه کمیته فرعی ساماندهی گندم، آرد و نان استان در تالار امام رضا(ع) استان قم افزود: سهمیه آرد تمامی واحدهای نان استان از قبل تامین شد. و به موقع

وی گفت: 30 نانوایی را شناسایی کرده ایم که تا نیمه های شب به صورت تمام وقت پخت خواهند کرد.

مدیرعامل غله قم یادآور شد: در این استان حدود 890 نانوایی با پخت یارانه ای و 15 واحد نیز به عنوان آشپز آزاد فعالیت می کنند. فرم صادر شده برای پخت آزاد را با یارانه 2 به صورت موقت ارائه کرده ایم و این واحدها موظفند با یارانه 2 نان خود را عرضه کنند.

محمدی در ادامه اظهار داشت: بر این اساس قیمت هر نان سنگک 20 هزار ریال، بربری 15 هزار ریال، تافته 10 هزار ریال و لواش 4 هزار ریال است.

این کارمند در بخشی از سخنان خود با تاکید بر اینکه در حال حاضر مشکلی برای تامین آرد نانوایی های استان نداریم، گفت: دغدغه همیشگی ما تامین آرد نان است و از نظر کیفیت به دلیل همگن بودن مشکلی نداریم. گندم وارد کوم می شود.

وی گفت: نانوایان در صورتی که نسبت به کیفیت آرد اعتراض دارند حتما به غلات اطلاع دهند تا در اسرع وقت موضوع پیگیری شود و مشکل آنها را حل کنیم.

محمدی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر تعداد تخلفات صورت گرفته در حوزه آرد و نان در استان در هفته های اخیر گفت: مقرر شد تخلفات از کارگروه های مربوطه جمع آوری و با متخلفان به ویژه متخلفان برخورد شود. با وجود دریافت آرد استثنایی، عرضه کافی داشته باشد.

  دیپلمات روسی: مذاکرات روسیه و اوکراین لغو نشده است

وی با بیان اینکه آرد هر نانوایی در استان بسته به جمعیت هر منطقه متفاوت است، افزود: ماهانه بیش از 10 هزار تن آرد در استان مصرف می شود.

محمدی با اشاره به اینکه کار این تعداد نانوایی در قم بر اساس نیازهای موجود و مصوبه شورای سیاسی استان در مورد گندم، آرد و نان است، گفت: نانوایی استان به حد اشباع رسیده است و نیازی به ایجاد نداریم. واحدهای جدید.”

دیدگاهتان را بنویسید