کولرهای قاچاق در خوزستان پس از تکلیف وارد بازار استان می شود

کولرهای قاچاق در خوزستان پس از تکلیف وارد بازار استان می شود

مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان گفت: پرونده 29 هزار کولر قاچاق کشف شده در خوزستان به پایان رسیده و با رأی گیری این تعداد کولر وارد بازار استان می شود.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، نعمت اله بیرانوندی روز جمعه در جلسه ستاد تنظیم بازار خوزستان در استانداری اهواز اظهار داشت: یکی از خواسته های مردم و مسئولان تعیین تکلیف پرونده به 29 هزار کولر گازی قاچاق کولر گازی بوده است. وارد بازار خوزستان شوید تا مردم بتوانند آنها را خریداری کنند.

36 هزار کولر در سال 97 به صورت قاچاق وارد خوزستان شد که 29 هزار دستگاه آن به نفع دولت توقیف شد که در یکی از انبارهای اموال اهواز نگهداری می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون 2 هزار و 395 مورد تخلف به این اداره کل رسیده است، گفت: دستگاه های جنایی کشور در خوزستان به صورت شبانه روزی برای رصد بازار و رسیدگی به پرونده ها فعال هستند.

بیرانوندی افزود: همچنین 43 هزار و 800 تن شکر انباشته در یکی از شرکت های نیشکر خوزستان کشف و ضبط شد که به گفته قاضی برای توزیع در بازار استان به ستاد تنظیم بازار استان تحویل داده شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان ادامه داد: 16.5 تن احشام از سهمیه عشایر خوزستان که قرار بود در محل انبار شود، دیروز پنجشنبه کشف و ضبط شد و پرونده نیز در دست بررسی است.
وی با بیان اینکه اکثر مردم خوزستان از برنج محلی استفاده می کنند در حالی که گرانی این محصول باعث افزایش قیمت برنج در شمال کشور نیز شده است، گفت: 10 هزار تن برنج انباری دیروز در شوشتر کشف و ضبط و پرونده تشکیل شد. در صورت رای به مرکز تنظیم بازار خوزستان تحویل داده شود.
وی ادامه داد: برخی از اقلام خارج از طرح ترویج یارانه است اما تحت تاثیر این طرح قرار می گیرد مانند قنادی و فست فود که باید مورد توجه قرار گیرد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان گفت: اصناف در حاشیه شهرها و محلات نمی توانند با سرعت جدید نفت تحویل دهند و این امر خرید این محصول را برای مردم آن مناطق دشوار کرده است.

  اکثر دانشگاه های کره جنوبی با کسری بودجه مواجه هستند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان نیز گفت: هم مردم و هم مسئولان باید به ما کمک کنند تا در این شرایط مردمی شدن یارانه ها بهترین عملکرد را داشته باشیم.
آقای رضا فتوحی ادامه داد: در تمام دنیا اقتصاد کشورها در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد و در کشور ما نیز باید برای بهبود شرایط اقتصادی به این سمت حرکت کنیم.
وی گفت: با توجه به آزادسازی قیمت مواد اولیه، انتظار داریم سازمان جهاد کشاورزی خوزستان برنامه ریزی کند تا جوجه در خوزستان کم نشود.

دیدگاهتان را بنویسید