رئیس جمهور: موضوع کولبری تابع قوانین کولبری است

169612513 خبر عجیب

شفقنا- رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مبادلات مرزی آذربایجان غربی باید فعال شود، افزود: موضوع کولبری با تدوین آیین نامه ای برای کولبری ساماندهی می شود.

به گزارش شفقنا، سید ابراهیم رئیسی 30 اردیبهشت ماه در دیدار با نخبگان، مردم و خانواده شهدای آذربایجان غربی که در تالار برق استان برگزار شد، با اشاره به اینکه موضوع ویژه استان دریاچه ارومیه است، گفت: اما این دریاچه یک اکوسیستم چشمگیر، مهم و حیاتی برای منطقه و کشور است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: برای دریاچه ارومیه گام هایی برداشته شده اما به پایان نرسیده ایم و تلاش می کنیم این مراحل را محقق کنیم.
رئیسی با اشاره به اینکه بصیرت نخبگان و جوانان یک مزیت برای کشور است، گفت: استاندار آذربایجان غربی برای گره گشایی و رفع مشکلات استان جلسات بیشتری را با نخبگان و جوانان استان تشکیل دهد.
وی با تاکید بر اینکه وحدت از مولفه های امنیت ملی و دیدگاه راهبردی کشور است، خاطرنشان کرد: کارشناسان، حکما و بزرگان مذاهب و مذاهب باید حافظ وحدت و انسجام باشند و اجازه ندهند بدخواهان این وحدت را از بین ببرند.
رئیس جمهور یادآور شد: مسائل و مشکلات مختلف استان باید با مشارکت حوزه و دانشگاه حل شود.
وی با اشاره به اینکه صادرات محصولات کشاورزی استان از جمله سیب و انگور موضوع مهمی است، گفت: امسال در زمینه صادرات این محصولات کارهای مهمی انجام شده و بر اساس آمار صادرات 6 برابر شده است. به سال های گذشته
آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه آذربایجان غربی یک استان معدنی است که فرصت و ظرفیت ارزشمندی است، گفت: خام فروشی باید حذف شود و شغل با ارزش افزوده ایجاد شود.
وی با اشاره به اینکه مدل کشت در استان باید به طور کامل مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد، خاطرنشان کرد: اراضی کشاورزی آذربایجان غربی ظرفیت تولید اکثر کالاهای اصلی کشور را که وارداتی است را دارد و نیاز به واردات را بی نیاز می کند.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه بودجه سال جاری بر اساس انصاف است، گفت: سند اجرای عدالت آمایش فضایی است و تلاش شده در بودجه امسال انصاف محقق شود.
وی با تاکید بر اینکه مبادلات مرزی آذربایجان غربی باید فعال شود، افزود: موضوع کولبری با تدوین آیین نامه کولبری ساماندهی می شود.
دکتر رئیسی یادآور شد: فقر، فساد و تبعیض زیبنده نظام اسلامی نیست، بنابراین مبارزه با فقر مطلق اولویت دولت است و دولت با مبارزه با فساد گام های مهمی در جهت ریشه کنی فقر مطلق برداشته است.
رئیس جمهور ادامه داد: جنگ، جنگ اراده است و در این جنگ اراده هایی که بر خدا و اراده پولادین مردم تکیه دارند پیروز خواهند شد.

  تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران ادیان توحیدی

دیدگاهتان را بنویسید