«روسیه به صراحت راه را برای احیای برجام هموار می کند»/ مسئولان حقیقت را به مردم می گویند؛ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت و گو با شفقنا

محمودوند خبر عجیب

شفقنا عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از مواضع اخیر روسیه در قبال برجام گفت: روسیه آشکارا سنگ می کشد پس ما نباید سکوت کنیم زیرا این سکوت خیانت به مردم ایران است. امروز بی صداقتی در سخنان مقامات و آقایان روسی که ظاهراً می گویند از جمهوری اسلامی ایران در سوریه حمایت می کنند و برای هژمونی خود در منطقه به ایران نیاز دارند رسوخ می کند؛ امروز آشکارا می گویند که منافع ملی ما اولویت اصلی ماست. خوب چرا منافع ملی جمهوری اسلامی ایران رئیس حامیان جمهوری اسلامی نیست!

مرتضی محمودوند در گفت وگو با شفقنا درباره روند مذاکرات برجام اظهار داشت: برجام یک سرگشتگی است که نه تنها در چند سال اخیر، بلکه در تاریخ جمهوری اسلامی ایران و انقلاب ریشه دارد. امروز بحث بین نیروها و سلطه گران شرق و غرب و اختلافات اتحادیه اروپا و جنگ در اوکراین به ابهام در موضوع برجام و مذاکرات منجر شده است.

وی افزود: نه تنها غرب سنگ اندازی می کند و بازی سیاسی می کند، بلکه چین و روسیه نیز به دنبال منافع خود هستند. بنابراین، سیاستمداران باید به روشنی با ملت صحبت کنند و حقیقت را به آنها بگویند. چرا که مردم ایران حرف اول و آخر را می زنند و پشتیبان نظام هستند.

سکوت مسئولان در قبال برجام «خیانت به ملت» است

محمودوند در ادامه با بیان اینکه امروز غرب به شدت نیازمند احیای برجام است، ادامه داد: جنگ اوکراین به بحران های سیاسی و اقتصادی بسیاری در جهان منجر می شود و وقتی متوجه شدیم روسیه آشکارا سنگ اندازی می کند، نباید این کار را انجام دهیم. سکوت کنید، زیرا این سکوت یک خیانت است.» برای مردم ایران، امروز بی صداقتی در لفاظی های مقامات و آقایان روسی که به نظر می رسد مدعی حمایت از جمهوری اسلامی ایران در سوریه هستند و به دلیل هژمونی خود در منطقه به ایران نیاز دارند، نفوذ کرده است. اکنون آشکارا می گوییم که منافع ملی ما اولویت اصلی ماست، پس چرا نه منافع ملی جمهوری اسلامی ایران، رئیس حامیان جمهوری اسلامی.

  تصادف قطار با وانت در ورامین یک کشته و 5 مجروح شدند

نماینده مردم هرم آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت فروش انرژی ایران و رقابت روسیه گفت: حدود دو سال پیش دولت روسیه و عربستان با هم دیدار کردند و من بلافاصله به این نشست اشاره کردم که بنزین برگزار شد. همزمان، مقامات روسیه با عربستان سعودی دیدار کردند تا جمهوری اسلامی را دور بزنند و فروش و صادرات نفت ایران را واگذار کنند. الان هم آشکارا این را تضعیف می کنند. به همین دلیل است که با توجه به مشکلات معیشتی و اقتصادی پیش روی ایران، همچنان اصرار دارم که مسئولان با مردم صادق باشند، در غیر این صورت مردم نه تنها با آنها همراهی نمی کنند، بلکه با آنها مقابله خواهند کرد.

تهدیدها و فرصت های جنگ اوکراین برای نفت ایران

محمودوند ادامه داد: با توجه به جنگ اوکراین و روسیه و مشکلات به وجود آمده در حوزه انرژی، موضوع فروش انرژی ایران یک فرصت و تهدید برای جمهوری اسلامی ایران است و می‌توانیم این تهدید را به یک تهدید تبدیل کنیم. فرصت عالی یا آسان.«با تفکر و کار غیر اصولی این بحران را تشدید کنیم.

قدرت ایران باید در خدمت صداقت باشد

وی در پایان خاطرنشان کرد: همه تکفیرها با حمایت غرب و پول وهابی ها و امکانات پیشرفته در سوریه جمع شدند، اما اقتدار ایران در حفاظت از حرم، قدرتمندترین نیروی منطقه را نابود کرد در حالی که روسیه نتوانست بر روی زمین با اوکراین بجنگد. بنابراین جنگ اوکراین ثابت کرد که ایران دارای قدرت زمینی است و ما نباید با هیچ ابرقدرتی روبرو شویم؛ بنابراین قدرت زمینی شمشیر پیروزی ایران است که باید در خدمت صداقت باشد.

  افتتاح 31 دفتر روابط عمومی در آستانه سفر رئیس جمهور به مشهد

دیدگاهتان را بنویسید