مردمی شدن یارانه ها موجب شفافیت اقتصادی می شود/ سامانه وزارت رفاه اجتماعی، کار و تعاون برای حل مشکل دریافت یارانه فعال می شود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سید محمدرضا مدرسی، سرپرست استانداری یزدجمعه 23 اردیبهشت در جمع نمازگزاران شاهدیه گفت: با توجه به سیاست اقتصادی دولت، موضوع دموکراتیک کردن یارانه ها کلید گرفته شد و با توجه به سیاست ها و شرایط اقتصادی موجود این تصمیم توسط دولت گرفته شد.

وی ادامه داد: مصرف نفت یا نفت در کشور ما که مورد استفاده عموم مردم قرار می گیرد، تقریباً 1.2 میلیون تا 1.4 میلیون تن در سال است اما در سال گذشته و پس از تنش های سیاسی و نظامی در منطقه آسیا. روسیه و اوکراین مصرف این مواد خام را دو برابر کرده اند. از یک طرف کمبود مغازه وجود داشت و در دسترس مردم نبود و از طرف دیگر پول کلانی که قرار بود صرف خدمات رسانی به مردم زیرساخت شود و جاهای دیگر از کشور خارج شد. نارضایتی بزرگ

مدرسی افزود: پس از بررسی ها به این نتیجه رسیدند که این مشکلات در شبکه توزیع گسترده است و مقرر شد این پول و منابع مالی در اختیار مردم قرار گیرد و از سوی دیگر از افرادی که به عنوان کشاورز و مرغداری مشغول به کار هستند حمایت شود. بنابراین بسیاری از این منابع مالی بر اساس دهک های معین بسته به تعداد اعضای خانوار بین 300 تا 400 هزار تن به حساب خانوارها واریز شده است.

سرپرست استانداری یزد گفت: هم اکنون و با این طرح پول مستقیم در اختیار مردم قرار می گیرد و از هفته آینده سامانه وزارت رفاه اجتماعی، کار و تعاون به روی تمامی افرادی که نداشته یا نداشته اند باز می شود. مشکل داشت و می‌توانست به سایت مراجعه کند و جزئیات را آپلود کند.» و پس از بررسی و استعلام در اختیار خانواده‌ها قرار خواهد گرفت.

  در مورد تسهیلات پرداختی، اولویت با مشتریان ثروتمند است / ما خدمات ویژه ای را برای مشتریان بزرگ ارائه می دهیم

وی با تقدیر از همراهی و همکاری دولت گفت: متأسفانه یک گروه کوچک و متشکل در خارج از کشور تحرکاتی را در کشور ایجاد می کنند و شور و هیجان مردم را افزایش می دهند تا بتوانند اعتراضات را به رهبری مردم و کارگزاران شکل دهند.

مدرسی بیان کرد: بیشترین سود مالی حاصل از این اختلاف قیمت به جای اینکه در جیب مردم باشد نصیب افراد دیگری شد که علیه جامعه و آرامشی که در جامعه وجود دارد سازماندهی شده بودند زیرا دردسر می خواهند. ج ایجاد و استفاده از یک انجمن.

دیدگاهتان را بنویسید