مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی: افزایش مستمری ها به محض تصویب در دولت اجرایی می شود

به گزارش شفقنا از سازمان تامین اجتماعی، میرهاشم موسوی وی در نشست با اعضای کانون عالی بازنشستگان که به منظور بررسی مسائل مختلف بازنشستگان برگزار شد، گفت: مابه التفاوت فروردین تا خرداد ماه به حساب بازنشستگان خرداد و تیر واریز می شود. بازنشستگان عزیز نگران نباشند ما آمادگی کامل داریم به محض تایید موضوع در هیات وزیران مطالبات بازنشستگان را پرداخت کنیم.

وی موضوع معیشت و خدمات درمانی مستمری بگیران را دغدغه مشترک دولت، سازمان های تامین اجتماعی و کارکنان کانون های بازنشستگی دانست و افزود: تعامل مطلوبی بین تامین اجتماعی و کانون های بازنشستگی به عنوان نمایندگان مستمری بگیران وجود دارد. .

موسوی تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون چهار جلسه ویژه بازنشستگی با حضور این بستگان برگزار کرده ایم. می دانیم که با حداکثر تعامل به یکدیگر کمک می کنیم و رشد و ارتقاء برای همه ارکان سازمان اتفاق می افتد و این همان سه جانبه گرایی و مشارکت همه ذینفعان برای رشد و هم افزایی است.

وی با بیان اینکه بازنشستگان پس از انقلاب در مقاطع مختلف کشور موثر بوده و همواره پشتیبان نظام و انقلاب بوده اند، افزود: در حال حاضر در گام دوم انقلاب، بازنشستگان نقش موثری در اعتلای میهن اسلامی ایفا می کنند. “کشور هوشیار و متحد هستند و مطالبات خود را به صورت قانونی مطرح می کنند و این رویکرد حرفه ای آنها توطئه های دشمنانی را که قصد سوء استفاده از مطالبات قانونی خود و ایجاد تنش و تشنج را دارند، در هم می شکند.

موسوی تاکید کرد: از زمان تصویب افزایش سالانه حداقل دستمزد کارگران در شورای عالی کار، سازمان بیمه و نمایندگان بازنشستگان نگران افزایش حقوق بازنشستگان بوده و پیگیر موضوع هستند. همه ما یک چیز می گوییم و با هم موافقیم و هدف مشترک ما ارتقای کمی و کیفی خدمات است.

  دولت بر اولویت لایحه اصلاح قانون سلاح در کشور اصرار دارد

وی افزود: سوالی که مطرح می شود این است که چرا امروز عده ای می خواهند التهاب ایجاد کنند و با القای یأس و ناامیدی در جامعه بازنشستگان وانمود می کنند که سازمان و دولت به فکر آنها نیست. دولت در حال حاضر درگیر وظایف عمده ای است، از جمله عملیات اصلاح نظام اقتصادی و دموکراتیزه کردن و توجیه یارانه ها. برنامه ای که سال ها به تعویق افتاده و دولت می خواهد مردم از یارانه ها به نحو عادلانه بهره مند شوند.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی پیشنهاد این سازمان برای افزایش حقوق بازنشستگان را در راستای تامین اجتماعی دانست. 96 و 111 از ZSO وی با ارسال به دولت هفتم اردیبهشت گفت: این چهارمین جلسه از ابتدای سال است که در خصوص مسائل بازنشستگان و با حضور اعضای کانون عالی بازنشستگان برگزار می شود. بازنشستگان در تمامی جلسات حضور داشتند و با موافقت دیگری پیشنهاد افزایش حقوق به دولت ارسال شد.

وی افزود: این مصوبه در کمیسیون دولتی مربوطه مطرح شده و اعضای کمیسیون با منطق حرفه ای سوالاتی را مطرح کرده و به آنها پاسخ داده اند.

هاشمی افزود: مشکلات بازنشستگی تنها به افزایش مستمری محدود نمی شود، بلکه مسائل عبادی و گردشگری، بیمه تکمیلی و رفاه و سلامت مستمری بگیران در دستور کار است و مسائل رفاهی برای زندگی مستمری بگیران ضروری است. همچنین با استفاده از توانمندی های داخلی سازمان برنامه های خوبی را تدوین می کنیم که به محض نهایی شدن اطلاع رسانی خواهد شد.

علی عسگر بیات، رئیس هیئت مدیره کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سو. وی همچنین در این دیدار برگزاری جلسات مستمر با حضور مستمری بگیران و مدیران سازمان را ارزیابی و بر پیگیری سوالات و درخواست ها با گفت و گوی مستمر و منطقی تاکید کرد.
رئیس هیات مدیره کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: کانون های بازنشستگی با هماهنگی کارکنان تامین اجتماعی تلاش می کنند تا تلاش مستمری بگیران بیمه ای از همان روزهای اول پس از تصویب افزایش سالانه محقق شود. در حداقل دستمزد اسفندماه.و از تدوین برنامه های اجتماعی ویژه بازنشستگان و نظر مثبت مدیر عامل تامین اجتماعی در این خصوص خبر داد.

  معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اعلام کرد: شناسایی ۲ بیمار سرخک/ با درخواست شهروندان برای واکسینه شدن

دیدگاهتان را بنویسید