غول های فناوری در حال تلاش برای لغو قانون جدید در تگزاس هستند

خبر عجیب
عکس تزئینی است

رسانه شفقنا- لابی‌هایی که به نمایندگی از فیس‌بوک، توییتر، گوگل و سایر شرکت‌های فناوری به نمایندگی از فیس‌بوک، توییتر، گوگل و سایر شرکت‌های فناوری روز جمعه درخواستی فوری به دادگاه عالی ایالات متحده ارائه کردند تا حکم جدید تگزاس را لغو کند. در این قانون مسدود کردن دسترسی کاربران به شبکه های اجتماعی تخلف محسوب می شود.

به گزارش شفقنا، رسانه فارس به نقل از رویترز، اخیرا قانونی در تگزاس به تصویب رسیده است که بر اساس آن شبکه های اجتماعی بزرگ حق ندارند دسترسی مصرف کنندگان را بر اساس دیدگاه های سیاسی خود مسدود کنند و این تخلف محسوب می شود.

قانون تگزاس روز چهارشنبه زمانی به اجرا درآمد که پنجمین دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده درخواست ایالت را برای لغو حکم دادگاه محلی که مانع از اجرای قانون می شد، رد کرد.

این قانون شبکه‌های اجتماعی با بیش از 50 میلیون کاربر فعال در ماه را از مسدود کردن دسترسی اعضا بر اساس دیدگاه‌های سیاسی خود منع می‌کند و آنها را ملزم می‌کند تا نحوه تغییر محتوای ارسال شده توسط کاربران را به طور عمومی افشا کنند.

این لایحه در ماه سپتامبر توسط فرماندار تگزاس، گرگ ابوت، جمهوریخواه امضا شد. گروه‌های لابی اینترنتی مانند NetChoice و انجمن صنعت ارتباطات و رایانه علیه این اقدام شکایت کرده‌اند و رابرت پیتمن، قاضی منطقه‌ای ایالات متحده در آستین، تگزاس، حکم اولیه را در دسامبر صادر کرد.

پیتمن گفت که این قانون بر اساس متمم اول قانون اساسی ایالات متحده، آزادی بیان رسانه های اجتماعی را تضعیف می کند. اما این تصمیم توسط دادگاه های بالاتر لغو شد.

  آیت الله صیدان: تقوا یعنی اطاعت بدون گناه، شکر نعمت بدون کافر و ذکر خدا بدون فراموشی.

دیدگاهتان را بنویسید