طرح جدید کاهش خطا ناشی از خطای دید داوطلبان آزمون سراسری

به گزارش شفقنا، به نقل از روابط عمومی سازمان سنجش، دکتر عبدالکریم شادمر با بیان اینکه سازمان سنجش آموزش کشور حداقل 20 میلیون مخاطب مستقیم و غیرمستقیم دارد، گفت: حساسیت به گذشته و اجرای آزمون را افزایش دهید.

رئیس مرکز تحقیقات، سنجش، اعتباربخشی و تضمین کیفیت آموزش عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برنامه های آتی این سازمان برای برگزاری آزمون هوشمند، گفت: تامین زیرساخت ها برای برگزاری آزمون الکترونیکی نیازمند عزم ملی است و ما در این زمینه اقدام می کنیم. انتظار می رود شبکه آزمایشی توسعه یابد تا ظرفیت انجام آزمون الکترونیکی را داشته باشد. کارکنان دانشگاه باید بتوانند برای داشتن مراکز آزمون الکترونیکی در شبکه آینده ما آماده شوند.

وی خاطرنشان کرد: شیوه برگزاری آزمون های الکترونیکی با همکاری مرکز نوآوری آزمون به صورت هوشمند تعریف و ارائه شده و زیرساخت نسبتا خوبی برای آموزش الکترونیکی فراهم کرده است.

کارمند سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص تغییرات ایجاد شده در دفترچه های امتحانی امسال به منظور تسهیل داوطلبان و افزایش ضریب امنیت امتحانات، گفت: تعداد کتاب ها و پاسخنامه های آزمون امسال تغییر کرده است. در گروه های آزمایشی مانند ریاضی، انسانی و تجربی تغییراتی در برنامه درسی ایجاد شده است تا داوطلب بتواند با تمرکز بیشتری به سوالات پاسخ دهد.

دکتر شادمر افزود: داوطلبان آزمون سراسری امسال ممکن است مدیریت زمان داشته باشند. هر مطلب درسی دارای ستون های مجزا در پاسخنامه می باشد و در واقع پاسخنامه هر مطلب درسی مشخص شده و در زیر آن تعداد سوالات درج شده است. بدون شک، مشاهده ستون های جداگانه برای هر ماده درسی، احتمال خطاهای دید داوطلبان را کاهش می دهد.

  میرتاج الدینی اعلام کرد: مخالفت مجدد کمیسیون تلفیق با حذف ارز ترجیحی

رئیس مرکز تحقیقات، ارزشیابی، اعتباربخشی و تضمین کیفیت آموزش عالی سازمان سنجش در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: آزمون در نظر گرفته شده است و ما تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا دانش آموزانی را انتخاب کنیم. روش علمی منطبق بر انصاف آموزشی است، بنابراین با ورود به دانشگاه شاهد بازدهی خوبی در عملکرد آنها خواهیم بود.

رئیس اداره کل چاپ و انتشارات سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به حساسیت برگزاری آزمون ها گفت: در این روند باید در حفظ حقوق داوطلبان و آزمون ها دقت زیادی شود. برای این منظور برای پرداخت.

دکتر انوشیروان علاء همچنین به آمار داوطلبان آزمون سراسری استان فارس پرداخت و گفت: در آزمون سراسری استان فارس امسال 96 هزار و 418 نفر داوطلب شدند که از این تعداد 36 هزار و 542 نفر مربوط به داوطلبان شیراز بودند.

دیدگاهتان را بنویسید