خاورمیانه: مقتدی صدر بقای دولت فعلی را به نفع خود و انزوای رقبا می داند

خبر عجیب

شفقنا- سایت میدل ایست آی در مقاله ای به قلم سعد الصالحی مدعی شده است که مقتدی صدر بقای دولت کنونی عراق را به نفع خود و در انزوا برای رقبای خود می بیند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الجزیره، نویسنده به نقل از یکی از رهبران ائتلاف نجات (که دارای 175 کرسی از 329 کرسی پارلمان است و متشکل از فراکسیون صدر، ائتلاف سنی السیاده و دمکرات کردستان است. حزب: برای تشکیل دولت عجله کنید، زیرا حفظ وضعیت موجود برای شش ماه یا یک سال دیگر یکی از راه حل هایی است که اکنون به شدت مطرح می شود.

وی افزود: هیچ شرایط و عوامل داخلی و بین المللی وجود ندارد که هیچ یک از اعضای ائتلاف سه جانبه را برای تشکیل دولت تحت فشار قرار دهد زیرا آمریکا در سایر نقاط جهان مشغول است و توجه چندانی به رویدادهای جاری ندارد. در عراق و ایران علاوه بر این، ادامه وضعیت فعلی در عراق آسیب کمتری به تنش‌های شیعیان وارد می‌کند.

نویسنده با تأکید بر اینکه «صدر تأثیر زیادی بر دولت مصطفی الکاظمی دارد»، می نویسد: «در اکتبر گذشته، صدر در انتخابات پیروز شد و بیشترین تعداد کرسی های پارلمان را به دست آورد. از آن زمان، صدر، همراه با متحدان کرد و سنی خود، با منزوی ساختن گروه های مورد حمایت ایران، به دنبال تشکیل دولت اکثریت بوده است. گروه هایی که برای جلوگیری از انتخاب رئیس جمهور و نخست وزیر جدید به ترتیب جلسات مجلس را تحریم کردند تا مانند دولت های گذشته از موضع خود در حمایت از سهمیه های دولتی دفاع کنند».

  تشدید نظارت بر فعالیت میادین میوه و تره بار در آستانه شب یلدا

الصالح معتقد است که «اگر صدر بتواند به انحصار کنترل از طریق پارلمان و دولت دولت القاظم ادامه دهد، گروه‌های مورد حمایت ایران از نفوذ خود کاسته خواهند شد». آنها گفتند مجلس ادامه خواهد داد، خواه تحریم کنندگان حضور داشته باشند یا نباشند.

«دوشنبه گذشته، سران فراکسیون های پارلمانی درباره انتصاب کمیته های پارلمانی و لزوم تسریع در تصویب بودجه سالانه بحث کردند و بیم آن می رود که در صورت تصویب نشدن بودجه»، دولت، سازمان ها و شبکه های اجتماعی با مشکل مواجه شدند در حالی که صدر و او متحدان ماه گذشته یک برنامه بودجه کوچک به نام قانون ایمنی و توسعه مواد غذایی را برای تصویب فوری ارائه کردند. به این ترتیب کشور می تواند چندین ماه بدون تصویب بودجه سالانه به کار خود ادامه دهد».

اخبار در الجزایر

خبر قبلیرئیس سازمان تبلیغات اسلامی: مزیت هیئت ملاک است

دیدگاهتان را بنویسید