کدام دانشگاه ها و موسسات در زمینه پیشگیری از کلاهبرداری همکاری بیشتری داشته اند؟

شفقنا- دسترسی آزاد و آزاد به متون علمی و پژوهشی می تواند تخلفات علمی و پژوهشی مانند جعل داده ها و سرقت ادبی را شناسایی کند. و به جلوگیری از وقوع آنها کمک کنید. به همین دلیل برنامه ریزی و تشویق پژوهشگران به ارائه پایان نامه و پایان نامه می تواند به بهبود این وضعیت کمک کند. بر اساس آخرین آمار ایرانداک، موسسات زیر نظر وزارت علوم بیشترین تعداد ثبت پایان نامه و پایان نامه و همچنین تشابه را داشته اند.

به گزارش شفقنا از ایسنا، در سال 1396 قانون پیشگیری و مبارزه با تقلب در تهیه مقالات علمی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و مفاد اجرایی آن در سال 1388 به تصویب هیأت وزیران رسید.

بر اساس تبصره 9 این قانون، حوزه های علمیه و همچنین دانشگاه ها، پژوهشکده ها، مؤسسات آموزش عالی، پژوهشکده های ملی فناورانه، سازمان های دولتی و غیردولتی موظفند پیشنهاد (پیشنهاد)، پایان نامه و پایان نامه را به دانش آموختگان خود ارائه کنند. و فارغ التحصیلانی که طبقه بندی نمی شوند در سامانه های پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرندک) ثبت و کپی کنند.

این قانون برای هر پرداخت مالی سرپرستان، مشاوران و داوران و همچنین امتیاز ارتقای آنها و همچنین دانشجویان، گواهی ثبت و بارگذاری پرونده و مقایسه این مدارک را الزامی می‌کند.

ایرانداک برای اجرای این قانون «سامانه مشابه» و «سامانه ملی ثبت پیشنهادها، اینها و اینها» را راه اندازی کرد.

آخرین آمار از عملکرد ایرانداک نشان می دهد که روند سالانه ثبت پایان نامه و پایان نامه در ایراندک تا سال 1388 روند رو به رشدی داشته و در سال های 1399 و 1400 نسبت به سال 1398 کاهش یافته است.

  گروسی: ایران نیروگاه زیرزمینی برای تولید سانتریفیوژهای مدرن ساخته است

کدام دانشگاه ها و موسسات در زمینه پیشگیری از کلاهبرداری همکاری بیشتری داشته اند؟

دانشگاه ها و مؤسساتی که بیشترین تعداد ثبت پایان نامه و پایان نامه را دارند

بر اساس آخرین آمار ایرانداک در سال تحصیلی 1399-1399، در مجموع 458 موسسه، نزدیک به 70000 موسسه متقی و 368 موسسه بالغ بر 47000 پروپوزال در سامانه ثبت کرده اند. وزارت علوم، آموزش عالی غیرانتفاعی و جهاد دانشگاهی و دانشگاه آزاد اسلامی موسساتی هستند که بیشترین تعداد پایان نامه، پایان نامه و پروپوزال (پیشنهاد) را دارند و سمینارها ثبت نام نمی کنند.

کدام دانشگاه ها و موسسات در زمینه پیشگیری از کلاهبرداری همکاری بیشتری داشته اند؟

بر اساس این آمار، دانشگاه های شهید بهشتی، فردوسی مشهد و تبریز به ترتیب بیشترین تعداد ثبت پایان نامه و پایان نامه و دانشگاه های فردوسی مشهد، تربیت مدرس و شهید بهشتی بیشترین تعداد ثبت پروپوزال را در سامانه ایرانداک داشته اند.

دانشگاه ها و مؤسساتی که خواستار تشابهات بیشتر بودند

سیستم “Similar” به طور خودکار نوشته های مشابه را بازیابی می کند، این آثار را نشان می دهد و میزان شباهت و منبع همان اطلاعات را نشان می دهد. در سال تحصیلی 1499-1399، نزدیک به 36000 استاد و 190000 دانشجو عضو سیستم همفکران از 631 موسسه حدود 222000 درخواست از این قبیل داشته اند.

اکثر این درخواست ها توسط وزارت علوم، موسسات غیرانتفاعی و جهاد دانشگاهی و دانشگاه پیام نور ثبت شده است. سمینارها نیز حداقل درخواست های مشابه با هفت درخواست داشتند.

در سال تحصیلی 1399-1399 دانشگاه های تهران، فردوسی، مشهد و شیراز در رتبه های اول تا سوم قرار گرفتند.

کدام دانشگاه ها و موسسات در زمینه پیشگیری از کلاهبرداری همکاری بیشتری داشته اند؟

از جمله مجلات علمی یکی از اعضای سامانه همندجو؛ مجله فقه و مبانی حقوق اسلامی، مجله تحقیقات کاربردی روانشناسی و انتشارات دانشگاه امام حسین (ع) از اول تا سوم مشابهت هایی داشته اند.

  حاتب زاده درباره فعالیت های سفارت افغانستان در تهران اظهار نظر کرد

همچنین در بین همایش‌ها، همایش ملی پژوهش‌های نوین دانشگاهی در معماری و عمران، کنگره ملی ساختمان دانشگاه شیراز و کنگره ملی ساختمان دانشگاه صنعتی سهند بیشترین شباهت را در سال تحصیلی 1399-1399 داشتند.

سهم زنان و مردان در ثبت پایان نامه و پایان نامه

بر اساس آمار پایان نامه ها و پایان نامه های ثبت شده در ایراندک در سال تحصیلی 1399-1399، حدود 47 درصد از پایان نامه ها و پایان نامه ها مربوط به بانوان و 52 درصد مربوط به آقایان است. همچنین مشخص شده است که زنان بیشتر پایان نامه و مردان بیشتری پایان نامه نوشته اند.

کدام دانشگاه ها و موسسات در زمینه پیشگیری از کلاهبرداری همکاری بیشتری داشته اند؟

کدام کشورها بیشترین پایان نامه و پایان نامه را ثبت کرده اند؟

در راستای اجرای قانون پیشگیری و مبارزه با تقلب، از آبان ماه 1397، از طریق سامانه ملی ثبت پروپوزال، پایان نامه و پایان نامه و با همکاری سازمان امور دانشجویان، نسخه الکترونیکی پایان نامه ها و پایان نامه های فارغ التحصیلان ایرانی خارج از کشور ارائه می شود. پذیرفته شده. این مدارک پس از کنترل ایرانداک و تایید سازمان امور دانشجویان ثبت می شود. در سال تحصیلی 1399-1399 تعداد 694 نفر از متدینین در این سامانه ثبت نام کردند.

فارغ التحصیلان از سه کشور ایتالیا، آمریکا و کانادا بیشترین پایان نامه و پایان نامه را داشتند.

کدام دانشگاه ها و موسسات در زمینه پیشگیری از کلاهبرداری همکاری بیشتری داشته اند؟

ایجاد دسترسی آزاد به متون علمی و پژوهشی و ایجاد دسترسی آزاد به این متون می تواند از رخنه ها جلوگیری کرده و تخلفات علمی و پژوهشی مانند جعل داده ها و سرقت ادبی را شناسایی کند. کمک. دسترسی آزاد همچنین می تواند دید، خوانایی و استناد به منابع تحقیق را افزایش دهد. با توجه به اینکه یکی از مشکلات مقالات در کشور کمبود استناد است، همچنین شناسایی تخلفات در تحقیقات، برنامه ریزی و تشویق پژوهشگران و مؤسسات به ثبت پایان نامه، پایان نامه و سایر منابع پژوهشی می تواند به بهبود این وضعیت کمک کند.

  انجمن جهانی قلم: 1000 نویسنده با مردم اوکراین ابراز همبستگی کردند

دیدگاهتان را بنویسید