ویژه برنامه سال نو در مرکز اسلامی هامبورگ

خبر عجیب

به نام خدا
یا دل و چشم، یا ارباب شب و روز، یا پیام آور اطراف و اطراف ما به بهترین حال.
سال 1400 هجری قمری با ولادت منجی عالم بشریت به پایان می رسد. مراسم تحویل سال در مرکز اسلامی هامبورگ یکی از باشکوه ترین مراسمی بود که در آن حضور داشتند و مسجد امام علی (ع) علاوه بر اهالی هامبورگ میزبان نزدیکان شهرهای اطراف بود.
خبر عجیب

مؤمنان از ملیت های مختلف در مرکز اسلامی هامبورگ گرد هم آمدند تا سال نو را در این مکان معنوی جشن بگیرند. ویژه برنامه سال نو بر خلاف برنامه های ویژه دیگر به گفتگو با مهمانان اختصاص داشت تا سنت ها و روابط خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.
این مراسم که با تلاوت قرآن کریم و انتشار کلیپ نوروزی با تصویر حرم مطهر امام رضا (ع) آغاز شد، با تبریک سال نو از سوی امام و مدیر مرکز اسلامی هامبورگ ادامه یافت. با استفاده از ابیات مولانا:
هر نفسی می شود دنیای جدیدی و ما
بدون اینکه بداند او در بقا تجدید شده است
زندگی به عنوان یک فضای جدید می آید
یک پانسیون روی جسد ظاهر می شود
آنان با اشاره به نو شدن دائمی طبیعت و تکامل دائمی آن، به جای توقف در مسیر علم و تقوا، بر ضرورت تکامل و پیشرفت انسان تأکید می کنند.
خبر عجیب

پس از پایان جلسه، یکی از مهمانان در مورد اهمیت برگزاری این جشن در مرکز اسلامی هامبورگ و انتظارات ایرانیان دور از خانه و خانواده های ساکن در هامبورگ که هم اکنون به صورت خانوادگی دور هم جمع شده و جشن می گیرند، صحبت کرد. یکی دیگر از مهمانان گفت که احترام به سالمندان ضروری است و اگر خانواده ها دور هستند باید امروز با تماس تلفنی آنها را خوشحال کنیم. وی تاکید کرد: نباید منتظر باشیم که کوچکترها ما را صدا کنند، بزرگی در اخلاق و رفتار است نه در سن و سال. اعتقاد به جمع آوری اماکن متبرکه در هنگام تحویل از دیگر سنت هایی بود که مورد تاکید مهمان دیگری بود.
این برنامه با برگزاری مسابقات برای کودکان 7 تا 10 سال و 11 تا 16 سال ادامه یافت. این برنامه با قرائت دعای فرج به صورت دسته جمعی و اهدای کارت تبریک عید و نوروز توسط امام جماعت مرکز اسلامی هامبورگ به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید