موافقتنامه همکاری مراکش و رژیم صهیونیستی در زمینه صنعت هوافضا

خبر عجیب

شفقنا- وزارت صنعت و هوافضای مراکش امروز (چهارشنبه) قراردادی را در بخش هوافضا با هدف تقویت همکاری‌های دوجانبه و سرمایه‌گذاری مشترک امضا کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از عربی 21، بر اساس بیانیه وزارت صنعت مراکش، ریاض مازور، وزیر صنعت مراکش پس از امضای قرارداد با عمیر پرتز، رئیس رژیم صهیونیستی گفت: در صنعت هوافضا. .

جزئیات پروژه های خاصی که ممکن است تحت این توافقنامه راه اندازی شوند یا میزان سرمایه گذاری هایی که ممکن است شامل شود در دسترس نیست.

بر اساس گزارش رسانه ها، پرتز در سفر به مراکش این توافق را امضا کرد تا از تجربیات تل آویو در صنعت هوافضای غیرنظامی بهره مند شود.

وزیر صنعت مراکش همچنین گفت که این توافق با هدف توسعه پروژه های مشترک در بخش هوانوردی و فضایی بین دو کشور و همچنین ساخت داخلی خودروها و قطعات موتور برای بخش هوافضای مراکش است.

در ماه نوامبر، دو کشور توافقنامه دفاعی را امضا کردند که شامل اطلاعات و همکاری در صنعت نظامی بود و رسانه های صهیونیستی گزارش دادند که مراکش قصد خرید هواپیماهای بدون سرنشین در تل آویو و سایر تسلیحات از این رژیم را دارد.

صادرات هوانوردی مراکش در سال گذشته 22 درصد افزایش یافت و به سطح قبل از اپیدمی 1.54 میلیارد درهم (1.6 میلیارد دلار) بازگشت، زیرا تولیدکنندگان محصولات خود را برای شامل موتورهای با فناوری پیشرفته متنوع کردند. مشارکت کنید.

مراکش در دسامبر 2020 روابط خود را با اسرائیل عادی کرد و در ازای به رسمیت شناختن حاکمیت آمریکا بر صحرای غربی، مراکش روابط دیپلماتیک خود را با رباط قطع کرد.

  مقام یمنی: تصرف کشتی اماراتی مقدمه ای برای رویدادهای بزرگ است

این خبر را در عربی 21 مشاهده می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید