معاون استاندار تهران اعلام کرد؛ تعهد به 114 هزار شغل در سال 1401 برای استان تهران

خبر عجیب

شفقنا، معاون هماهنگی اقتصادی استانداری تهران با اشاره به اینکه تعهد اشتغال استان تهران در سال گذشته 112 درصد بوده است، از تعهد 114 هزار نفر در یک هزار و 401 شغل برای استان خبر داد.

به گزارش شفقنا، حشمت اله عسگری در گفت وگو با ایسنا، با تشریح روند اشتغالزایی در استان تهران، گفت: در سال 1400 شاهد تحقق 112 درصدی اشتغال در استان تهران بودیم که این مهم برای همکاری و هماهنگی دستگاه های اجرایی است. ارگان ها و بانک های عامل جهادی «دستگاه هایی در سطح تهران اجرا شد.

معاون اقتصادی استاندار تهران با اشاره به ظرفیت‌های استان در بخش‌های مختلف افزود: ایجاد 114 هزار شغل برای استان تهران در همه بخش‌ها در سال 1411 تعیین شد که بر اساس ظرفیت‌های بخش و شهرستان، این تعهد برای اشتغال در آنجا از سوی رؤسا انجام شد. ادارات مختلف باید اقدامات لازم را در خصوص این توزیع انجام دهند. به این ترتیب با برنامه ریزی و هماهنگی لازم بخشداران و فرمانداران شهرستان، اشتغال موعود محقق خواهد شد.

وی با اشاره به 45 درصد فروش تسهیلات مشاغل داخلی ادامه داد: با توجه به عملکرد مثبت استان در سال 1399، اعتبار اعطایی به استان تهران از این محل در سال گذشته 8 برابر شده است. برای سال 1401 لازم است دستگاه های اجرایی و بانک های عامل با اطلاع رسانی و همکاری لازم با فرمانداران و بخشداران نسبت به جذب تسهیلات این بخش اقدامات لازم را انجام دهند.

معاون اقتصادی استاندار تهران با اشاره به تغییر تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری و افزایش سهم استان از استان در نیمه دوم سال گذشته گفت: 88 درصد از این تسهیلات با نرخ سود 6 درصد در سال گذشته محقق شده است. ..

  ویترین روزنامه / پیامدهای بی توجهی دولت به چالش های اجتماعی به روایت آرمان ملی / گزارش همشهری از شبهات و تاخیر در بازگشایی مدارس / تحلیل آفتاب یزد از رویکرد جدید تلویزیون

دیدگاهتان را بنویسید