مصر به دنبال وام های جدید از صندوق بین المللی پول است

خبر عجیب

شفقنا- به گزارش آسوشیتدپرس، دولت مصر در تلاش است تا برای دریافت وام جدید از صندوق بین المللی پول اقدام کند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، اقتصاددانان می گویند: اقدامات مصر در دو روز گذشته احتمالاً نشانه هایی است که نشان می دهد این کشور بسته مالی دیگری از صندوق بین المللی پول می خواهد.

به گفته رسانه های محلی مصر، افزایش قابل توجه کالاها در این کشور منجر به تشدید بحران اقتصادی برای طبقه متوسط ​​و فقیر شده است.

روز چهارشنبه پس از تصمیم بانک مرکزی مبنی بر افزایش نرخ بهره و کاهش حدود 14 درصدی ارزش پول ملی، پوند در برابر دلار دوباره کاهش یافت. دلار در بانک های مصر به 18.5 رسید که در عرض دو روز حدود 3 پوند جهش کرد.

مصطفی المدبولی، نخست وزیر مصر روز سه شنبه گفت که در تلاش است تا بودجه 2022-2023 را دوباره سازماندهی کند تا همانطور که او آن را توصیف کرد، برای بدبینانه ترین سناریوها آماده شود.

چند روز پیش دولت مصر تصمیم گرفت برای دومین بار در سه ماه گذشته قیمت سیلندرهای گاز خانگی و تجاری را افزایش دهد تا قیمت سیلندرهای گاز خانگی و تجاری را 15.3 درصد نسبت به پایان سال گذشته افزایش دهد.تن گاز. حجم به شش هزار پوند رسید.

به گفته قانونگذاران مصری، دولت همچنین به دنبال افزایش قبوض برق و سوخت است که منجر به افزایش تورم از 10 درصد در ماه گذشته به بیش از 15 درصد می شود، در حالی که حقوق کارمندان دولت را بیش از 7 درصد افزایش نمی دهد.

  گوشی های کوچک را با آیفون 14 کامل کنید

این خبر را در عربی 21 مشاهده می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید