مسافران باید هوشیار باشند؛ سامانه بارشی در شمال غرب و غرب کشور فعال است

خبر عجیب

شفقنا- رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات هواشناسی اعلام کرد: سامانه بارشی در 24 ساعت آینده در شمال غرب، غرب، سواحل خزر، ارتفاعات جنوبی و جنوبی و دامنه های البرز و ارتفاعات زاگرس مرکزی فعال می شود. .

به گزارش شفقنا از ایسنا، صادق ضیائیان درباره آخرین وضعیت جوی کشور گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقش‌های پیش‌بینی جوی در 24 ساعت آینده، سامانه بارشی در شمال غرب، غرب، سواحل خزر، تپه‌ها و جنوب. دامنه های البرز مرکزی و غربی و ارتفاعات زاگرس مرکزی فعال خواهد بود.

وی گفت: بارش در گیلان، غرب مازندران، زنجان، البرز، قزوین و نوار شمالی تهران سنگین خواهد بود. پارگی در شمال غرب و غرب دریای خزر پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه روز دوشنبه 19 فروردین در سواحل خزر و برخی مناطق شمال شرق بارندگی خواهیم داشت، افزود: گرد و غباری که در 24 ساعت آینده بر اثر وزش باد و وزش باد شرق به غرب در کشور عراق ایجاد شده و جنوب غرب خواهد بود. کشور را تحت تاثیر قرار می دهد و همچنین امروز در بخش هایی از جنوب غرب، غرب، مرکز، شرق، شمال شرق و فردا جمعه علاوه بر مناطق ذکر شده در دامنه های جنوبی البرز و جنوب شرق کشور گاهی وزش باد شدید گرد و خاک می شود.

ضیائیان ادامه داد: همچنین در کشور روز شنبه وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک در دامنه های جنوبی البرز، مناطق جنوب شرق و شرق و روز یکشنبه برای جنوب غرب و بخش هایی از نوار شرقی و امروز (14 فروردین) در غرب خزر وجود دارد. افزایش نسبی دما در سواحل و اردبیل از 3 تا 5 درجه و طی دو روز آینده در سواحل شرقی دریای خزر و شمال شرق افزایش محسوس دما از 8 به 12 درجه پیش بینی می شود که جمعه نیز نیمی از فارس خواهد بود. خلیج فارس و شنبه خلیج فارس و غرب تنگه هرمز پیش بینی می شود.

  جسد پلنگ در منطقه مرزی منطقه حفاظت شده تجن سرحس کشف شد

وی ادامه داد: بندرعباس و اهواز با حداکثر 32 درجه گرم ترین استان کشور و اردبیل با حداکثر یک درجه سردترین استان و همچنین آسمان تهران برای امروز (14 فروردین) نیمه ابری گاهی رگبار و رعد و برق است. وزش باد شدید و گاهی تگرگ و حداکثر در تهران 13 و کمیته آن 9 درجه خواهد بود.

خبر قبلیتعدادی از دیپلمات های آمریکایی از مسکو اخراج شدند

دیدگاهتان را بنویسید