سقف کمک ژاپن به اوکراین دو برابر شده است

خبر عجیب

شفقنا- دولت ژاپن در حال بررسی اختصاص ۱۰۰ میلیون دلار کمک بشردوستانه به اوکراین و کشورهای همسایه علاوه بر ۱۰۰ میلیون دلاری است که قبلاً توسط توکیو اعلام شده بود.

به گزارش ایرنا، دولت ژاپن همچنین به دنبال وام اضطراری 200 میلیون دلاری برای اوکراین و اعزام کادر پزشکی دفاع شخصی برای حمایت از پناهجویان اوکراینی در لهستان و سایر کشورهای همسایه است.

فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن، گفته است که قصد دارد اقدامات حمایتی جدیدی را در توکیو از کیف در اجلاس G-7 در بروکسل ارائه کند.

ژاپن در واکنش به حمله روسیه به اوکراین، تعدادی از مقامات و نهادهای روسیه را تحریم کرده است. ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه و چهار معاون وزیر روسیه به نام های یانوس بک ایوکاروف، الکسی کروراچکو، تیمور ایوانف و دیمیتری بولگاکوف در فهرست تحریم ها قرار دارند.

تقریبا یک ماه از آغاز تهاجم نظامی روسیه به اوکراین می گذرد. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز دوشنبه (21 فوریه) با انتقاد از بی تفاوتی غرب به نگرانی های امنیتی مسکو گفت که کشورش استقلال جمهوری های دونتسک و لوهانسک را به رسمیت شناخته و با رهبران کرملین خود قراردادهای همکاری و دوستی امضا کرده است.

پوتین صبح روز پنجشنبه ۲۴ فوریه در یک سخنرانی در تلویزیون ملی روسیه اعلام کرد که در دونباس اقدام نظامی می کند و از نیروهای اوکراینی خواست سلاح های خود را زمین بگذارند و به خانه بازگردند.

با ادامه جنگ در اوکراین، واکنش های جهانی به این رویداد ادامه دارد و فشار دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم های بین المللی علیه روسیه در حال افزایش است.

  خروج نیروهای مسلح ایران از سواحل استان های شمالی

دیدگاهتان را بنویسید