روابط ایران و سوریه یک رابطه ممتاز و استراتژیک است

به گزارش موج نیوز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که برای رایزنی با مقامات ارشد سوریه به دمشق سفر کرده است، بعدازظهر چهارشنبه با فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار امیر عبداللهیان با اشاره به تماس های مستمر مقامات دو کشور در سطوح مختلف، روابط ایران و سوریه را روابطی ممتاز و راهبردی ارزیابی کرد.

وی با تاکید بر نقش وزارتخانه های خارجه دو کشور در دستیابی به توافقات برای اجرای آنها، گفت: باید توانمندی های دو طرف را در زمینه همکاری های تجاری و اقتصادی فعال کنیم تا روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور انجام شود. رسیدن به حق در این راستا علاوه بر اجرای توافقات قبلی، زمینه های همکاری جدید نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

وزیر امور خارجه کشورمان روابط عمومی دو ملت را مهم ارزیابی کرد و تصریح کرد: با گسترش تعاملات و تبادلات بین مردم دو کشور همکاری ها در حوزه گردشگری اعم از گردشگری و عبادی و بازار اقشار توسعه خواهد یافت. دو کشور از چنین مبادله ای سود خواهند برد.

امیر عبداللهیان با اشاره به مذاکرات خود با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه، گفت: این مذاکرات نیز بشردوستانه است و نمی تواند اعتماد سوریه را در تلاش های بین المللی جلب کند.

وزیر امور خارجه سوریه همچنین از مواضع نزدیک دو کشور در شرایط بحران های منطقه ای ابراز خرسندی کرد و گفت: در جبهه مقاومت همواره مواضع مشابهی داشته ایم.

وی از نتایج روند آستانه در حل مسئله سوریه و به ویژه حضور جمهوری اسلامی ایران در آن قدردانی کرد.

  شفقنا آینده / چشم انداز موج ششم تاج در ایران; دکتر شروین شکوهی: آنچه امروز در آمریکا می گذرد احتمالاً آینده ما خواهد بود / اوج پیک ششم بیش از دو هفته خواهد بود / فشار بر سیستم بهداشت و درمان افزایش می یابد.

وی خواستار ازسرگیری روابط اعراب با جمهوری اسلامی ایران شد و گفت: جمهوری اسلامی ایران با همسایگان خود مهربان است و از دیدارها و تماس‌های ایران و عربستان خرسندیم و امیدواریم شرایط منطقه‌ای و بین‌المللی به ما کمک کند. این معیارها را بهبود بخشد. فیصل مقداد در شرایط تحریم و فشار خارجی وارد همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و سوریه شده و این کشور را مهم و ضروری می داند.

دیدگاهتان را بنویسید