راه های آسان برای کاهش ریزش مو / اجتناب از غذاهای چرب

به گزارش مجله نیچر، مطالعه ای که در ژورنال نیچر منتشر شد، نشان داد که در میان گروهی از موش هایی که از رژیم غذایی پرچرب یا رژیم غذایی استاندارد تغذیه می کردند، احتمال کاهش وزن و کاهش وزن در میان گروهی از موش هایی که از رژیم غذایی پرچرب پیروی می کردند، بیشتر بود. مو را تجربه کنید

دکتر هیرونوبو موریناگا، نویسنده ارشد این مطالعه، می‌گوید که رژیم غذایی پرچرب، فولیکول‌های مو را با تخلیه سلول‌های بنیادی فولیکول‌های مو که در بازسازی سلول‌های بالغ درگیر در رشد مو نقش دارند، تغذیه می‌کند.

تنها چهار روز بعد، محققان توانستند تغییراتی را در وضعیت مو و پوست موش هایی که از رژیم غذایی پرچرب تغذیه شده بودند، مشاهده کنند. همچنین نشانه هایی از افزایش استرس اکسیداتیو وجود داشت که با آسیب بافتی و افزایش خطر ابتلا به سرطان مرتبط بود.

یک مطالعه در سال 2013 که در مجله آکادمی پوست آمریکا منتشر شد همچنین نشان داد که در میان گروهی متشکل از 189 مرد با میانگین سنی 30.8 سال، افرادی که اضافه وزن یا چاق داشتند به طور قابل توجهی بیشتر در معرض ابتلا به آلوپسی (تست ریزش مو) بودند. در مقایسه با افراد با وزن طبیعی

دکتر Subroto Chatterjee، استاد پزشکی در دانشگاه می گوید: «یافته های ما نشان می دهد که رژیم غذایی غربی باعث ریزش مو، سفید شدن مو و التهاب پوست در موش ها می شود و ما معتقدیم که روند مشابهی در مردانی که موهای خود را از دست می دهند و سفیدی خود را از دست می دهند، رخ می دهد. جان هاپکینز و نویسنده اصلی این مطالعه. ریزش مو زمانی اتفاق می افتد که از یک رژیم غذایی سرشار از چربی و کلسترول پیروی کنید.

  امانوئل مکرون روسیه را تهدید کرد

منبع: اسپوتنیک

دیدگاهتان را بنویسید