خواهیم دید چه کسی دوست ما، کی شریک ما و کی خائن است

رویترز گزارش داد، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای شرکت در مذاکرات در نشست های ناتو، G-7 و اتحادیه اروپا درباره درگیری در اوکراین وارد بروکسل شده است.

سفر بایدن همچنین می‌تواند جنجال‌هایی را با متحدان اروپایی، که برخی از آنها به شدت به نفت و گاز روسیه وابسته هستند، برای تحریم‌های بیشتر انرژی علیه مسکو برانگیزد.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی به خبرنگاران گفت: «این یک مشکل بزرگ در روزهای اخیر بوده است. پیش از این، آمریکا واردات نفت روسیه را تحریم کرد.

سالیوان همچنین گفت که ایالات متحده قصد دارد امروز تحریم‌های بیشتری را علیه روس‌ها و الیگارش‌های آنها اعمال کند و مقامات روز جمعه درباره مسائل انرژی اروپا بیشتر بحث خواهند کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز چهارشنبه گفت که مسکو قصد دارد فروش گاز خود را به کشورهای “غیر دوست” به روبل تبدیل کند و این امر باعث شده قیمت گاز اروپا در میان ترس از تشدید بحران انرژی در منطقه افزایش یابد.

با افزایش تلفات غیرنظامیان اوکراینی و آواره شدن یک سوم از جمعیت 44 میلیونی این کشور، ولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین از مردم سراسر جهان خواسته است تا به خیابان ها بیایند و خواستار پایان جنگ شوند.

وی در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: از مدارس، دانشگاه ها، خانه ها و ادارات خود خارج شوید و به نام صلح با نمادهای اوکراین، آزادی و زندگی از اوکراین حمایت کنید.

زلنسکی بار دیگر تاکید کرد که از متحدان غربی انتظار اقدام جدی دارد و بر درخواست خود برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز اوکراین تاکید کرد.

  ایجاد مرکز پایش ظرفیت فرهنگی کوم

وی همچنین از عدم ارائه هواپیماهای مدرن، سامانه‌های ضد موشکی، تانک‌ها و تسلیحات ضد کشتی به اوکراین توسط غرب گلایه کرد و افزود: در این سه جلسه خواهیم دید که چه کسی دوست ما، چه کسی شریک ما و چه کسی خائن است. “

دیدگاهتان را بنویسید