تحریم های غرب علیه مسکو، به ویژه بانک مرکزی، یک سرقت آشکار است

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه دیروز گفت: “هیچکس نمی تواند و نمی تواند پیش بینی کند که غرب چه تحریم هایی علیه مسکو اعمال کرده است، اما از ابتدا مشخص بود که غرب غرب است.” بانک مرکزی روسیه متمرکز است.

وی ادامه داد: همه کسانی که تحریم های آمریکا علیه روسیه را پیش بینی می کردند هرگز تصور نمی کردند که واشنگتن در کنار سایر کشورهای غربی به بانک های روسیه روی بیاورد و آنها را تحریم کند. این قطعا دزدی آشکار غرب از مسکو است.

لاوروف گفت: روسیه در این دوره به خوبی آموخته است که دیگر نباید به غرب تکیه کند و با آنها همکاری نخواهد کرد. در آینده، اگر غرب بخواهد همکاری را از سر بگیرد، مسکو می تواند پیشنهاد آنها را بررسی کند.

چند روز پس از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، اتحادیه اروپا و ایالات متحده به همراه کانادا و بریتانیا شروع به مسدود کردن دارایی های بانک مرکزی روسیه در خارج از کشور کردند. گفته می شود چین بزرگترین ذخایر مالی خارج از روسیه را دارد و پس از آن فرانسه، آلمان و بریتانیا قرار دارند.

این اقدام عملاً بانک مرکزی روسیه را از دسترسی به حدود نیمی از ذخایر ارزی و طلای این کشور در خارج از مرزهای این کشور منع کرد.

  آمریکا: چین تا سال 2030 هزار کلاهک هسته ای خواهد داشت

دیدگاهتان را بنویسید