بیشتر محورها بزرگ و هموار و بدون راه بندان هستند/ افزایش 41 درصدی سفر در نوروز

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ محبی، رئیس پلیس راهور ناجا در گفتگوی تلفنی زنده با شبکه خبر افزود: در محورهای منتهی به استان های شمالی شامل فیروزکوه، هراز، تهران- شمال، کرج- چالوس، قزوین- بزرگراه رشت یک سفر دو طرفه عالی و هموار است و همچنین محورهای خراسان رضوی، کوم، اصفهان، شیراز، استان مرکزی. با توجه به اینکه برخی از مسافران از سفر برمی گردند، اکثر محورها حجیم و صاف و بدون ازدحام هستند.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در هشت روز گذشته طرح نوروزی 41 درصد افزایش ترافیک داشته ایم که بیش از 30 درصد تصادفات جاده ای نسبت به سال قبل لغو شده است. عدم توجه به جلو وجود دارد. حداکثر ساعات وقوع تصادفات از ساعت 16:00 تا 20:00 و از 12:00 تا 16:00 بوده است. بیشتر آنها را در استان های گیلان، مازندران، خراسان رضوی و مرکزی داشتیم.

شرایط هواشناسی در آن زمان در استان های شمال غرب از جمله آذربایجان غربی، شرقی، اردبیل، زنجان و حتی محورهای شمالی کشور شاهد بارش برف بودیم.

کسانی که قصد سفر به این استان ها را دارند باید تجهیزات زمستانی و ایمنی به ویژه زنجیر چرخ، لباس گرم، غذا و غذا داشته باشند و استراحت به موقع در طول سفر به ازای هر 2 ساعت رانندگی و استراحت 15 دقیقه باشد. از ارتکاب تخلفات رانندگی مانند سرعت غیرمجاز و سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ بپرهیزید تا سالم به مقصد برسید.

  فعالان سعودی: ۷ قاضی دستگیر شدند که ۸۱ نفر آنها به اعدام محکوم شدند

دیدگاهتان را بنویسید