بیانیه وزارت امور خارجه: جنگ یمن کشوری را با بزرگترین فاجعه انسانی قرن روبه رو می کند

خبر عجیب

شفقنا- وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به مناسبت هفتمین سالگرد تجاوز سعودی به یمن بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش شفقنا، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به مناسبت هفتمین سالگرد تجاوز سعودی به یمن بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: جنگ ویرانگر و محاصره وحشیانه ائتلاف علیه مردم یمن در حالی وارد هشتمین سال خود می شود که جنبه پایدار بزرگترین فاجعه انسانی قرن را مطرح می کند و پیامدهای مستقیم و غیرمستقیم این جنگ می باشد. بیشتر غیرنظامیان، زنان و کودکان احساس می کنند. «او بی گناهان را با خود برد و زیرساخت ها و امکانات حیاتی بخش های بهداشت، معیشت، اقتصاد و آموزش یمن را ویران کرد.

این بیانیه می افزاید: ائتلاف متجاوز در هفت سال گذشته به بمباران و شلیک موشک اکتفا نکرده و از محاصره غیرانسانی و غیرقانونی به عنوان اهرمی برای کسب امتیازات سیاسی و نظامی استفاده می کند و بدترین جنگ اقتصادی و بدترین محاصره محاصره را تحمیل می کند. دسترسی از طریق زمین، هوا و دریا و جلوگیری از ورود مواد غذایی، سوخت و سایر نیازهای اولیه انسان.

در این بیانیه آمده است: این جنایت غیرانسانی ائتلاف متجاوز که تحت الشعاع فروش مستمر تسلیحات به حامیان غربی و آمریکایی و اعمال استانداردهای دوگانه و نگاه مغرضانه شورای امنیت سازمان ملل قرار گرفته است، همچنان ناقض تمامی قوانین بین المللی و حقوق بشر است. حقوق در بحران یمن.

در این بیانیه آمده است: جمهوری اسلامی ایران مانند گذشته از تمامی تلاش های عادلانه و عملی برای رفع محاصره، برقراری آتش بس و آغاز گفتگوهای یمنی-یمنی بدون مداخله خارجی در سایه تلاش های نماینده ویژه سازمان ملل حمایت می کند. او معتقد است راه حل بحران یمن یک راه حل سیاسی به رهبری یمن است.

  تسلیت رئیس جمهور به مناسبت درگذشت پدر حجت الاسلام والمسلمین کومی

دیدگاهتان را بنویسید