بورل: روسیه به دنبال قطع دسترسی اوکراین به دریا است

خبر عجیب

شفقنا- نماینده عالی سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا گفت: ارتش روسیه در دستیابی به اهداف خود در اوکراین شکست خورده و به دنبال منزوی کردن اوکراین و قطع دسترسی به دریا است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، جوزف بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی گفت: ارتش روسیه تا زمانی که به هدف خود نرسیده باشد، علاقه ای به مذاکره ندارد.

شایان ذکر است که بورل پیش از این تاکید کرده بود که اتحادیه اروپا باید با هماهنگی نظامی بیشتری مانند طرح هایی برای استقرار سریع نیروها در شرق اروپا و تقویت قابلیت های استراتژیک خود کار کند.

بورل همچنین از آغاز تحقیقات شورای بین المللی جنایی و حقوق بشر درباره جنایات جنگی احتمالی در اوکراین استقبال کرد و افزود: ما به انزوای روسیه، محکومیت جنایات جنگی و حمایت مالی و نظامی از اوکراین ادامه خواهیم داد. ما از تمام تلاش های دیپلماتیک خود برای پایان دادن به جنگ و اعلام آتش بس استفاده خواهیم کرد.

از آغاز تهاجم روسیه به اوکراین در 26 مارس، چندین دور مذاکرات بین دو کشور برای برقراری آتش بس انجام شده است و مسکو خواهان عدم استقرار تسلیحات ناتو در این کشور است و کیف اصرار بر خروج نیروهای روسی و خروج از این کشور دارد. سپس به طور مسالمت آمیز توافق کنید.

این خبر را می توانید در پست مشاهده کنید.

خبر قبلیمصر به دنبال وام های جدید از صندوق بین المللی پول است

  مسکو: ما اطلاعاتی در مورد کمپین ایالات متحده و متحدانش برای لغو المپیک پکن داریم

دیدگاهتان را بنویسید