بار روانی این بیماری همه گیر بر دوش جامعه بین المللی است

خبر عجیب

شفقنا- بیماری کووید 19 که اولین بار در دسامبر 2019 تشخیص داده شد، منجر به یک اپیدمی جهانی شده است که بیش از دو سال بعد تأثیر مخربی بر سلامت روان مردم در سراسر جهان و همچنین زندگی و سلامتی به طرق مختلف داشته است. مردم.

بر اساس گزارش ویژه منتشر شده توسط سازمان جهانی بهداشت (WHO)، تنها در سال اول همه گیری کووید 19، شیوع جهانی اضطراب و افسردگی 25 درصد افزایش یافته است.

به گفته کارشناسان، یکی از دلایل افزایش مشکلات روانی در دوران همه گیری کووید 19، استرس بی سابقه ناشی از انزوای اجتماعی است.

در این دوران تنهایی، ترس از کووید 19، سوگواری پس از سوختگی، و نگرانی‌های مالی به عوامل استرس‌زا منجر شده که منجر به اضطراب و افسردگی می‌شوند.

خستگی همچنین عامل اصلی افکار خودکشی در بین متخصصان سلامت است.

در موارد بی ثباتی مانند دوره همه گیر پاوید 19، باید انتظار اضطراب، استرس، اضطراب و سایر واکنش های احساسی را در افراد داشت. با این حال، استرس اضافی منجر به بدتر شدن اختلالات روانی در افرادی می شود که قبلاً بیمار هستند. از نظر روحی رنج می بردند.

چالش دیگر برای کسانی که در طول این همه‌گیری از بیماری‌های روانی رنج می‌برند این است که مقررات مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی دسترسی افراد به خدمات بهداشت روان مناسب را دشوار می‌کند و اختلالات روانی آنها را تشدید می‌کند.

پیامدهای روانی غیرقابل انکار برای کودکان و نوجوانان

به گفته یونیسف، کودکان و جوانان همچنین می توانند اثرات همه گیر کووید 19 را بر سلامت روان و رفاه خود برای سال های طولانی احساس کنند.

  اعتراض عامل کشتار مسلمانان در نیوزیلند به حکم حبس ابد

در واقع، اپیدمی کووید 19 تاکنون مردم را با آسیب های روانی قابل توجهی مواجه کرده است. بر اساس یافته‌های اولیه یک مطالعه بین‌المللی روی کودکان و بزرگسالان در ۲۱ کشور که توسط یونیسف و گالوپ در مورد اثرات قرنطینه انجام شد، به طور متوسط ​​از هر پنج جوان ۱۵ تا ۲۴ ساله یک نفر اغلب احساس افسردگی می‌کند. به آرامی یا بی علاقه به آن. چیزها

بر اساس آخرین داده های یونیسف، حداقل یک کودک از هر هفت کودک در جهان به طور مستقیم تحت تأثیر عواقب قرنطینه کرونر قرار دارد.

اختلال در زندگی روزمره، تحصیل، اوقات فراغت و نگرانی در مورد درآمد و سلامت خانواده در طول همه گیری کووید 19 عواملی است که باعث می شود بسیاری از جوانان ترس، عصبانیت و اضطراب را نسبت به آینده خود تجربه کنند.

گسترش اضطراب و افسردگی همه گیر در مردان و زنان

بر اساس مطالعه دیگری در ایالات متحده، مشکلات روانی مانند افسردگی و اضطراب در طول همه گیری تاج تاج 10 درصد در میان مردان و زنان افزایش یافته است.

این مطالعه از داده‌های 2359 بزرگسال استفاده کرد و کارشناسان دو دوره زمانی مختلف از جمله 2018 و جولای تا سپتامبر 2020 را برای تعیین سطوح پریشانی روانی در افراد مقایسه کردند.

آنها دریافتند که 42 درصد از افراد شرکت کننده در این مطالعه بیماری روانی خفیف را در طول همه گیری کووید 19 در سال 2020 گزارش کردند، در مقایسه با تنها 32 درصد در سال 2018.

کارشناسان همچنین دریافتند که زنان بیشتر از مردان مشکلات سلامت روانی خود به ویژه اضطراب را در طول همه گیری گزارش کردند.

  حجت الاسلام والمسلمین نواب: اخلاق مداری از ضروریات جامعه امروزی است.

به گفته کارشناسان، سطوح بالاتر استرس در محل کار / زندگی با افسردگی در زنان و اضطراب در مردان مرتبط است، در حالی که سطوح بالاتر استرس مالی با افسردگی در مردان مرتبط است.
نیاز به تلاش برای بازگرداندن سلامت روان

کارشناسان خاطرنشان می کنند که یافته های آنها بر نیاز به ارزیابی منظم سلامت روان توسط متخصصان سلامت تاکید دارد.

همچنین برای افراد مهم است که قبل از تجربه احساس ناراحتی مانند اضطراب و افسردگی در فعالیت هایی شرکت کنند که از آنها لذت می برند و همچنین برای مراقبت از خود زمان بگذارند، مانند پیاده روی با یک دوست، تماشای یک فیلم مورد علاقه و غیره. بر. اختصاص .. خود را وقف برنامه روزانه خود کنید.

به گزارش ایسنا، کارشناسان می گویند اگر فردی با مشکلات روحی خود دست و پنجه نرم می کند و نمی تواند با تکنیک های ساده آن را مدیریت کند، بهتر است از یک روانشناس یا مشاور متخصص در این زمینه کمک بگیرد. .

دیدگاهتان را بنویسید