اختلالات قاعدگی عوارض کوتاه مدت واکسیناسیون / اسمیر برای زنان ضروری است

اختلالات قاعدگی عوارض کوتاه مدت واکسیناسیون / اسمیر برای زنان ضروری است

شیرین نیرومنش گفت: همه واکسن ها حتی فایزر روی بدن اثر می گذارند و بی نظمی های قاعدگی ممکن است یکی از آنها باشد که در مدت کوتاهی برطرف می شود.

شیرین نیرومنش، فوق تخصص زنان و زایمان در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی موج نیوز، درباره این خبر که بی نظمی قاعدگی یکی از عوارض واکسن تاج استوی گفت: همه واکسن ها حتی فایزر روی بدن تاثیر دارند و بی نظمی قاعدگی می تواند یکی از آنها باشد.

وی گفت: در 100 درصد زنان واکسینه شده یائسگی وجود ندارد. جای نگرانی نیست و طبیعی به نظر می رسد که طی چند ماه بهبود یابد.

این متخصص زنان تاکید کرد: این اختلال تاثیری بر باروری ندارد و بسیاری از زنان پس از واکسیناسیون اقدام به بارداری کرده و موفق بوده اند.

بیشتر بخوانید:

اخبار اخیر در مورد تأثیر واکسن تاج بر روی افراد مبتلا به بیماری های خاص و نقص ایمنی

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای درمان این اختلال دارو تجویز می شود یا خیر؟ وی ادامه داد: اکثر بیماران پریودهای منظمی داشتند و تعداد محدودی دچار مشکل شدند اختلالات قاعدگی آنها بودند. در ایام تاج، عوامل مختلفی در ایجاد اختلالات قاعدگی نقش داشتند; برخی افراد به دلیل بیماری عروق کرونر قلب، وزن زیادی از دست می دهند. از طرفی استرس ایجاد شده در این شرایط منجر به تغییر سبک زندگی و در نهایت همه این موارد منجر به اختلالات قاعدگی می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در مجموع طی یک یا دو سال ویزیت بیماران با بیماران کاهش یافته است، اما انجام آزمایش بتا هیسترکتومی یا اسمیر مطابق با پروتکل های بهداشتی الزامی است، زیرا بسیاری از سرطان ها در همان معاینات تشخیص داده می شوند.

  وزیر دولت روحانی ؛ مشاور معاون اول رئیس جمهور

دیدگاهتان را بنویسید