چشمه سورت، ظرفیت مهم برای ثبت میراث جهانی

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، مهدی ایزدی در بازدید از چشمه باداب سورت گفت: حفاظت و احیای این جاذبه طبیعی و گردشگری را از نزدیک بررسی کردم.

وی در ادامه با اشاره به وجود چندین چشمه آب شور، آب گازدار در بادابسورت خاطرنشان کرد: این جاذبه طبیعی با 8 چشمه بعد از دماوند، دومین اثر طبیعی در کشور ثبت شده است.

رئیس اداره کل میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی مازندران زا احیای مخمر باداب در گذشته گردشگران و مردم محلی از آن برای آب درمانی یا استفاده از آب چشمه استفاده می کردند، اما با مدیریت جدید و فعال بخش خصوصی و زیر نظر اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همکاری های آب منطقه ای. ما شاهد تغییرات امیدوارکننده ای بوده ایم.”

میراث فرهنگی مازندران

وی گفت: امکانات خوبی از جمله به روز رسانی اینترنت به G4 و کاشت بیش از 8 هزار اصله نهال در منطقه و همچنین امکانات خدماتی مانند زباله، بوفه غذا، ساخت و تقسیم سرویس بهداشتی، باجه فروش بلیط، ساخت گیت ورودی برای پیشگیری ورود خودروها، پله‌سازی در پیاده‌رو و حضور 24 ساعته گروه حراست از مهمترین اقدامات سال گذشته است.

ایزدی افزود: در بازدیدی که از چسمه سورت ساری داشتم از گردشگران در مورد تفاوت شرایط قبلی و فعلی سوال کردم و الحمدلله شرایط خوب است و همه نظرات درباره این انتقال مثبت است و این اقدامات ما را به دنیا نزدیک می کند. رکورد این ظرفیت.»

  تظاهرات علیه نشست گروه ۲۰ در رم

دیدگاهتان را بنویسید