وزیر امور خارجه: ما به طرف آمریکایی گفتیم که از خطوط قرمز خود عبور نمی کنیم

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: ما بیش از هر زمان دیگری به توافق و نهایی کردن توافق در وین نزدیک هستیم.

به گزارش شفقنا، حسین امیرعبدالبان چهارشنبه شب پس از دیدار و رایزنی با فیصل المقداد وزیر امور خارجه سوریه در دمشق در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مذاکرات بسیار خوب و مهمی با بشار اسد رئیس جمهور سوریه، فیصل مقداد داشتم. یک وزیر خارجه و «علی مملوک» رئیس سرویس امنیت ملی جمهوری عربی سوریه در دمشق است و در این دیدارها درباره آخرین رویدادهای دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو کردیم.

حسین امیرعبداللهیان با اشاره به روابط اخیر سوریه و امارات و تبادل مقامات دو کشور گفت: از اینکه برخی از کشورهای عربی با رویکردی جدید در تلاش برای عادی سازی روابط با سوریه هستند استقبال و استقبال می کنیم. “

وی با بیان اینکه در جلسات امروز درباره برخی مسائل منطقه از جمله وضعیت یمن نیز بحث و رایزنی کردیم، افزود: از رفع محاصره انسانی و برقراری آتش بس و گفتگوهای یمنی و یمنی استقبال می کنیم.

امیر عبداللهیان درباره وضعیت افغانستان نیز صحبت کرد و اعلام کرد: سومین نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان هفته آینده در چین برگزار می شود.

وی تاکید کرد: همانطور که پیش از این نیز به صراحت گفته ایم، از تشکیل یک دولت فراگیر با مشارکت همه اقوام در افغانستان حمایت می کنیم.

امیر عبداللهیان همچنین در بخشی دیگر از سخنان خود در جمع خبرنگاران به مذاکرات وین برای لغو تحریم های آمریکا علیه ایران اشاره کرد و گفت: در جلسات امروز آخرین وضعیت مذاکرات وین برای لغو تحریم ها را بررسی کردیم. ما معتقدیم که امروز بیش از هر زمان دیگری به توافق و نهایی کردن توافق در وین نزدیک شده ایم. ما آخرین پیشنهادات خود را از طریق هماهنگ کننده اتحادیه اروپا برای توافق نهایی به ایالات متحده ارائه کرده ایم.

  اعدام در عربستان سعودی؛ آیت الله مکارم شیرازی: رفتار وحشیانه جاهلی به نام اسلام احیا شد/ مدافعان حقوق بشر در برابر چنین جنایت وحشیانه سکوت می کنند

امیر عبداللهیان تاکید کرد: ما به صراحت به طرف آمریکایی اعلام کرده ایم که از خطوط قرمز خود عبور نمی کنیم. اگر طرف آمریکایی واقع بین باشد، ما آمادگی داریم در آینده نزدیک با حضور وزرای خارجه، اعضای کمیسیون مشترک در وین، توافق را نهایی کنیم.

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص روابط ایران و سوریه گفت: در رابطه با روابط دوجانبه بر همکاری های تجاری و اقتصادی گسترده ایران و سوریه تاکید و بر آمادگی ایران برای توسعه بیشتر روابط تاکید کردیم.

وی افزود: توسعه گردشگری ایران و سوریه یکی از موارد مورد توافق دو طرف در رایزنی های امروز بود. امیدواریم در آینده نزدیک شاهد دیدار روسای جمهور دو کشور باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید