هماهنگی بین دمشق و تهران در سطح منطقه ای و بین المللی ادامه دارد

به گزارش موج نیوز، حسین امیر عبداللهیان امروز (سه شنبه) در فرودگاه دمشق مورد استقبال فیصل المکداد همتای سوری خود قرار گرفت. وزیر امور خارجه سوریه در این دیدار تأیید کرد که این سفر فرصتی دیگر برای گفتگو در مورد موضوعات مورد علاقه و توسعه در منطقه است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزیر امور خارجه کشورمان به همتای سوری خود گفت: سوریه و ایران در یک سنگر هستند و ایران از رهبری، دولت و مردم سوریه حمایت می کند و روابط دوجانبه بین دو کشور در حد مطلوبی است. بهترین – شرایط خوب.”

وزیر امور خارجه سوریه همچنین تاکید کرد که سوریه خواستار بهترین روابط بین کشورهای منطقه از جمله ایران و کشورهای عربی است و هماهنگی بین دمشق و تهران در سطوح منطقه ای و بین المللی ادامه دارد.

پیش از این، سرلشکر علی مملوک، رئیس سرویس امنیت ملی سوریه در تاریخ 30 مارس 2014 با حسین امیر عبداللیان وزیر امور خارجه در وزارت امور خارجه دیدار کرد. مملوک همچنین در جریان گفتگو با رئیس جمهور کشورمان، شید ابراهیم رئیسی، تبریکات گرم خود را به رئیس جمهور بشار اسد ابلاغ کرد. خطاب به ملت و دولت ایران گفت: هرگز حمایت ایران از سوریه در مقابله با تروریست ها را فراموش نمی کنیم.

این سومین سفر امیر عبداللهیان به سوریه است. وی در سپتامبر و اکتبر 1400 به سوریه سفر کرد، همچنین در 27 سپتامبر برای شرکت در کنفرانس منطقه ای حمایت از عراق به دمشق سفر کرد و با بشار اسد رئیس جمهور سوریه و فیصل المقداد وزیر امور خارجه سوریه دیدار کرد. در مسکو و بیروت و پس از مشورت با مقامات این کشورها در 8 اکتبر 1400 عازم دمشق پایتخت سوریه شد.

  نامزد تندرو ریاست جمهوری فرانسه: حجاب و ساختن مسجد را ممنوع می کنم

دیدگاهتان را بنویسید