هشدار باد شدید

به گزارش خبرگزاری موج قم، حمید کریمی وی با اشاره به پیش بینی وزش باد شدید در استان و شهرستان کوم گفت: با توجه به وزش باد شدید در برخی شهرها و پیش بینی تداوم وزش باد و طوفان در ساعات آینده و حتی در روزهای آینده شهروندان کومایی ایمنی را در نظر بگیرند. مشاوره در این زمینه . .

وی با بیان اینکه شهروندان در هنگام غروب در صورت نداشتن کار خاص و ضروری از خانه خارج نشوند، افزود: از بسته بودن درها و پنجره ها در هنگام وزش باد و طوفان که باعث شکستگی و آسیب ناشی از ضربه می شود، دقت کنید. و در زد: «نمی‌بینم.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کوم ادامه داد: اجسام آویزان و سنگین مانند گلدان ها، مجسمه ها و اشیاء باقی مانده در محوطه تراس ها، بالکن ها، طاقچه ها و پشت بام ها جمع آوری و شسته و در بالکن پخش می شوند. آنها را می توان از بین برد.

وی با تاکید بر اینکه شهروندان در صورت حضور در خیابان به سرپناه امن و مطمئن مراجعه کنند، گفت: از قرار گرفتن در کنار درختان کهنسال و ساختمان های در حال ساخت که احتمال سقوط اشیا و مصالح ساختمانی وجود دارد خودداری کنند.

کریمی یادآور شد: از ایستادن در کنار تیرهای برق و برق قدیمی که باعث سقوط و پارگی کابل و سیم می شود خودداری کنید.

وی همچنین با بیان اینکه با پرهیز از قرار گرفتن در دشت‌های باز، کوه‌ها و ارتفاعات که امکان وقوع رعد و برق وجود دارد، افزود: با توجه به اینکه در فصل بهار شرایط آب و هوایی در عرض چند دقیقه تغییر می‌کند، در بستر رودخانه بنشینید و از مشکلاتی که می‌تواند در عرض چند دقیقه باعث ایجاد جریان‌های شدید آب شود، خودداری کنید.

  شاخص آلودگی تهران در وضعیت بسیار ناسالمی قرار دارد

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی آتش نشانی شهرداری کوم اذعان داشت: اگر در این ایام قصد سفر دارید، حتماً سلامت خودرو خود را بررسی کرده و از عدم وجود ایراد در ترمز، برف پاک کن، چراغ و … مطمئن شوید.

وی ادامه داد: عابران پیاده در این ایام هنگام عبور از خیابان حتما از پله ها و مسیرهای پیاده رو استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید