نحوه دریافت وام 600 میلیون تنی پارچه فرسوده توضیح داده شد

شفقنا_معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: متقاضیانی که دارایی آنها در مناطق هدف بهسازی و نوسازی است و پروژه آنها به ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است، می توانند از سقف تسهیلات برای ارتقاء ۶۰۰ میلیون تنی استفاده کنند. متقاضیان جهت ثبت درخواست خود با سامانه جامع پشتیبانی مسکن و یا سایت شرکت بازآفرینی شهری ایران تماس حاصل نمایند.

به گزارش شفقنا از ایسنا، محمد آیینی گفت: کسانی که دارایی آنها در محدوده بافت های تخریب شده شهری، سکونتگاه های غیررسمی و اماکن تاریخی قرار دارد اقدام به تعمیرات کرده اند که پروژه آنها 10 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و قصد استفاده از تسهیلات جدید را دارند. برای نوسازی برای استفاده تا سقف 600 میلیون تن به سامانه کامل طرح های حمایتی مسکن (نهضت ملی مسکن) در saman.mrud.ir یا سایت شرکت بازآفرینی شهری تهران به آدرس udrc.ir مراجعه کنید.

وی گفت: سقف این تسهیلات فقط به واحدهای مستقر در اطراف بقاع متبرکه چهار شهر مشهد، قم، شیراز و تهران پرداخت می شود. وی افزود: سقف وام 450 میلیون تومان است اما در چهار شهر مشهد، قم، شیراز و تهران ع، حرم حضرت معصومه(س)، حرم شاهچراغ(س) و حرم حضرت عبدالعظیم(ع) ع) به سقف 600 میلیون تومان رسیده اند که 150 میلیون تومان آن به صورت وام بدون سود بانکی به کلیه متقاضیان بازپرداخت می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: مردم باید کد کاپ یا کد پستی ملک را وارد کنند تا بدانند خانه آنها در محدوده هدف بازسازی است یا خیر.

آئینی گفت: برای دریافت این تسهیلات نیازی به سپرده گذاری نیست و به محض اینکه ملک در منطقه ای مخروبه قرار گرفت، کافی است واجد شرایط دریافت این وام شوید.

  میرتاج الدینی: حداقل دستمزد کارمندان پنج میلیون و 600 هزار تن است

وی تاکید کرد: 150 میلیون تن تسهیلات تعمیراتی در تمامی شهرستان ها با سود صفر پرداخت می شود. مابقی 18 درصد خواهد بود. بنابراین نرخ سود در تهران حدود 12 درصد، در کلان شهرها 11 درصد و در سایر شهرها حدود 10 درصد است. همچنین در تهران 150 میلیون تومان دیگر از این تسهیلات و در سه شهر کوم، شیراز و مشهد 200 میلیون تومان با سود 9 درصد و در صورتی که متقاضیان تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار گیرند، سود این بخش از تسهیلات خواهد بود. 4 درصد باشد.

آئینی با بیان اینکه 450 میلیون تن ارتقاء توسط بانک مسکن پرداخت می شود گفت: بیش از 600 میلیون تن برای چهار شهر تهران، قم، مشهد و شیراز توسط صندوق سرمایه گذاری حرم مطهر زیرمجموعه شرکت بهسازی شهری تامین می شود. خوشبختانه در چند ماه اخیر با حمایت وزیر راه و شهرسازی منابع مقاوم سازی نسبت به دوره های قبل 3.5 برابر شده است و خدای ناکرده بتوانیم به هدف 150 هزار نفری برسیم. .

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون حمایت از احیاء، شهرداری ها موظفند حداقل 50 درصد از عوارض پروانه ها و ساخت و سازهای مشترک را کاهش دهند که این میزان می تواند تا 100 درصد باشد. در حال حاضر شهرداری های کشور در مناطق صادراتی همکاری خوبی دارند و به طور متوسط ​​بالای 85 درصد تخفیف ارائه می دهند.

عینی گفت: ما از شهرداری ها خواستیم زمان لازم برای صدور پروانه را کاهش دهند که اغلب آنها رعایت کردند. در حال حاضر برای اخذ مجوز بیش از 7 تا 8 ماه زمان نیاز است که شهرداری ها قصد دارند این مجوز را به کمتر از 2 ماه کاهش دهند و این برای سرمایه گذار بسیار مهم است.

  پرداخت بیش از 70 هزار تسهیلات به مشتریان

بر اساس این گزارش، سقف تجهیزات نوسازی و بهسازی بافت های ناکارآمد پیش از این 250 میلیون تن بوده که در روزهای اخیر به 600 میلیون تن رسیده است. بر این اساس در حال حاضر 450 میلیون تن بافت فرسوده در تهران، 400 میلیون تن در کلانشهرها، 350 میلیون در مراکز استان ها و 300 میلیون تن در شهرستان ها وجود دارد. از سوی دیگر میزان نوسازی بافت های فرسوده در چهار شهر مشهد، قم، شیراز و تهران و در محدوده امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س)، شاهچراغ(ع) و حرم های حضرت عبدالعظیم(ع) تا سقف 600 میلیون تومان رسیده است که 150 میلیون تومان از محل وام تمامی متقاضیان بدون سود بانکی بازپرداخت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید