نامه سرگشاده به زلنسکی: معیارهای شما دو چندان است و حمایت از اسرائیل مایه شرمساری است

خبر عجیب

شفقنا- اسد گانم، تحلیلگر سیاسی و استاد علوم سیاسی در دانشگاه حیفا در نامه ای سرگشاده به ولادیمیر زولنسکی، رئیس جمهور اوکراین، از وی خواست استفاده از استانداردهای دوگانه را متوقف کند و از مبارزات فلسطینی ها حمایت کند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الجزیره، غانم همچنین سخنرانی خود در مجلس رژیم صهیونیستی را مایه ننگ و ننگ دانست.

وی در نامه ای که توسط سایت مدلینگ شرق آنلاین منتشر شد، از دوگانگی ظاهری استانداردها در مبارزه فلسطین با رژیم صهیونیستی، سرکوب، کشتار، تبعیض نژادی و آوارگی ابراز نگرانی کرد و افزود: اینها جنایاتی است که اسرائیل مرتکب شده است. او بیش از هفت دهه است که علیه یک ملت کار می کند.»

زلنسکی، تحلیلگر فلسطینی، با اشاره به اینکه زلنسکی اشغالگر و اشغالگر را به سخنرانی های خود تبدیل کرده و فرصت دیگری را برای اثبات عدالت برای آرمان خود و آرمان گسترده آزادی از دست داده است، گفت: من عصبانی و ناراحت هستم زیرا روسیه به دنبال اشغالگری است. این کشور و از بین بردن حق تعیین سرنوشت و آزادی مردم اوکراین و من معتقدم که باید از اوکراینی ها هر گونه حمایت ممکن صورت گیرد. در عین حال، من سیاست ایالات متحده و متحدانش در ناتو را در قبال جهان رد می کنم.»

غانم از زلنسکی به خاطر تشکیل ائتلاف بین‌المللی بزرگ در حمایت از اوکراین علیه روسیه تمجید کرد و ابراز امیدواری کرد که فلسطینی‌ها بتوانند به همین ترتیب جهان را متقاعد کنند و اسرائیل را مجبور به رعایت قوانین بین‌المللی کنند.

وی در ادامه به جنایات اسرائیل علیه مردم فلسطین پس از فاجعه 1948 و ماهیت نژادپرستانه آن اشاره کرد. او تا آغاز تهاجم به کشورش به این کار ادامه داد، زیرا هنوز آماده است میانجیگری نفتالی بنت، نخست وزیر راست افراطی اسرائیل را بپذیرد، در زمانی که اسرائیل نمی خواهد پناهندگان غیر یهودی اوکراینی را بپذیرد. “

  گزارش هادی طحان نظیف از ابهامات و نواقص لایحه رتبه بندی معلمان

اخبار در الجزایر

دیدگاهتان را بنویسید