مقام آمریکایی: اولین محموله کمک نظامی 800 میلیون دلاری وارد اوکراین شد

به گزارش ایرنا، بایدن هفته گذشته پس از درخواست ولادیمیر زلینسکی رئیس جمهور اوکراین از کنگره برای کمک بیشتر به اوکراین، بسته جدید کمک به اوکراین را اعلام کرد.

این مقام آمریکایی گفت که ایالات متحده 800 میلیون دلار باقی مانده محموله را در اسرع وقت به اوکراین تحویل خواهد داد.
این بسته شامل 800 سامانه ضد هوایی استینگر و 100 پهپاد مسلح و سایر کمک‌هایی است که برای اوکراین برای محافظت از خود مهم است.

وی افزود که ایالات متحده تقریباً تمام محموله های نظامی 200 میلیون دلاری را که بایدن در 12 مارس اعلام کرد به اوکراین تحویل داده است. انتظار می رود بقیه تجهیزات به زودی به اوکراین تحویل داده شود.

پس از حمله روسیه به اوکراین در اواخر فوریه، دولت آمریکا بیش از یک میلیارد دلار کمک نظامی، اقتصادی و بشردوستانه به اوکراین ارائه کرد.

کنگره ایالات متحده همچنین 13.6 میلیارد دلار کمک اضافی به اوکراین را در این هفته تصویب کرد، از جمله بودجه 6.5 میلیارد دلاری برای تامین تسلیحات و تسلیحات به اروپای شرقی و 6.8 میلیارد دلار دیگر برای پناهندگان اوکراینی. و کمک های اقتصادی به این کشور توزیع می کند.

در 21 فوریه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، استقلال جمهوری های خلق دونتسک و لوهانسک در منطقه دونباس را به رسمیت شناخت و از غرب به دلیل نادیده گرفتن نگرانی های امنیتی مسکو انتقاد کرد.

سه روز بعد، در روز پنجشنبه (26 مارس)، او آغاز یک عملیات نظامی ویژه علیه اوکراین را اعلام کرد و روابط تیره بین مسکو و کیف را به یک رویارویی نظامی تبدیل کرد. درگیری ها در اوکراین و واکنش ها به اقدامات روسیه همچنان ادامه دارد

  بایدن: اقدام اخیر آمریکا علیه فرانسه منطقی نبود

دیدگاهتان را بنویسید