معاون وزیر صمت: دولت به دنبال رفع تحریم ها به نفع مردم است

به گزارش شفقنا، محمدمهدی برادران روز چهارشنبه در نشست با رئیس، معاونان برنامه ریزی، سرمایه گذاری و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در مشهد افزود: حمایت از تولید داخلی مبتنی بر دانش، اشتغال و… تولید و بومی سازی صنایع به عنوان یک استراتژی کلیدی در وزارت صنعت، معدن و تجارت دنبال می شود.

وی گفت: در کنار مشکلاتی که تحریم ها برای صنعت کشور ایجاد کرده، بخشی از چالش ها در این حوزه به دلیل کم کاری ها، ناکارآمدی ها و مقررات نادرست دستگاه های اجرایی به وجود آمده است.

وی ادامه داد: در شش ماه گذشته از آغاز به کار دولت سیزدهم بسیاری از قوانین و مقررات خودساخته قبلی که عمدتاً به نفع گروه خاصی از ثروتمندان بوده احصاء شده است و اکنون این مفاد به نفع تغییر می کند. از صنعت کشور است.”

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به تعاملات و بهبود نسبی شرایط به توسعه، تجارت، صادرات و رونق اقتصادی کشور خوشبین هستیم.

برادران با اشاره به دیپلماسی اقتصادی اخیر دولت با گروه های قطری، ازبکستانی و قزاقستانی گفت: روابط تجاری و اقتصادی ایران به ویژه با کشورهای منطقه در حال گسترش است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی به تشریح برنامه های سازمان متبوع خود در سال جدید پرداخت و گفت: توجه ویژه به توسعه معدن و صنعت معدن مطابق با گام دوم انقلاب اسلامی، توسعه دانش سرمایه‌گذاری صنعتی صنایع و اشتغال: آفرین توام بر اجرای برنامه‌های تحول وزارت صنعت، معدن و تجارت از جمله تسویه الکترونیکی در سامانه کل معاملات، زنجیره تامین مالی تولید، درج تولیدکننده و قیمت‌های مصرف‌کننده نظارت کرد. از جمله برنامه های جاری این سازمان است.

  ثبت 70 مورد جدید تاج در منطقه کاشان / بدون فوت

امیررضا رجبی با اشاره به تشکیل ستاد صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت:

دیدگاهتان را بنویسید