مطلع: ساده سازی پروتکل ها ممکن است منجر به وضعیت قرمز شود

شفقنا- امشب اولین جلسه کارگروه روسای کمیته های تخصصی ستاد بیماری های عروق کرونر در سال ۱۴۰۱ به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

به گزارش شفقنا، محمد محبر رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای جلوگیری از ورود پیک جدید کرونا را ضروری دانست و گفت: ساده سازی پروتکل ها می تواند وضعیت قرمز را به همراه داشته باشد و کشور را دوباره محدود کند.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه تزریق نوبت سوم واکسن کرون و رعایت دستورالعمل های بهداشتی گامی موثر در پیشگیری از ابتلا به بیماری کرون احتمالی است، افزود: برای افزایش آگاهی مردم، مردم را به تزریق نوبت سوم و رعایت دستورالعمل های بهداشتی تشویق کنیم.

وی افزود: امروز شاهد هستیم که در برخی از کشورهایی که مردم آن‌ها نیز واکسینه شده‌اند، به دلیل ساده‌سازی و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی، دوباره با موج جدید پیک و کرونا مواجه هستند که باید به درستی مدیریت شود، اجازه نمی‌دهیم. بگذارید این اتفاق در کشور ما بیفتد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت تاج در کشور، رنگ شهرها و تعداد بیماران سرپایی، بستری و فوت ناشی از تاج ارائه کرد.

در این جلسه که وزیر کشور نیز حضور داشت، رئیس جمعیت هلال احمر به حضور گسترده نیروهای امدادی و آمادگی بالای اورژانس های بیمارستانی در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: دچار تصادفات جاده ای شده ایم.

در این جلسه پیشنهادات وزارت کشور و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد برای تصویب نهایی در جلسه ستاد ملی تاج و تخت ارائه شود.

  نماز عید سعید فطر در حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید