مصباحی مقدم: بازار سرمایه به صورت غیر مستقیم نقش مهمی در اجرای شعار سال خواهد داشت

غلامرضا مصباحی مقدم امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا راه های اجرای شعار 1401 را تشریح کرد و افزود: نکته مهم این است که رهبر معظم انقلاب در چند سال اخیر و تاکید بر تولیدی که داشته اند؛ در این راستا به تولیدی که در این راستا داشته اند. زیرا تولید را کلید حل همه مشکلات اقتصادی کشور می دانند.

وی گفت: افزایش تولید در کشور زمینه ساز رشد اشتغال، افزایش رونق و کاهش تورم در کشور می شود.

مصباح مقدم خاطرنشان کرد: شعار سال 1401 شعار مناسبی برای امسال بود و دولت، مجلس و قوه قضاییه باید برای ایجاد بسترهای لازم برای افزایش و حداکثرسازی تولید در کشور تلاش کنند.

رئیس کمیسیون قضایی بورس و اوراق بهادار گفت: مهم این است که تولید در کشور دو ویژگی داشته باشد و به یک معنا محصولات بر اساس محصولات شرکت های دانش بنیان باشد.

وی گفت: دانش محوری یعنی همین. تولید محصولاتی که محصول علم، فناوری های جدید، تحقیق و توسعه هستند.

محصولات شرکت های دانش بنیان، شاخص پیشرفت اقتصادی کشور

مصباح مقدم خاطرنشان کرد: امروزه محصولات شرکت های دانش بنیان شاخص پیشرفت اقتصادی کشور محسوب می شود و در رتبه بندی کشورها از نظر پیشرفت و توسعه اقتصادی حرف اول را می زند.

یکی از اعضای شورای تشخیص معتقد است شرکت های دانش بنیان از نظر ارزآوری، افزایش ارزش محصولات و اشتغال تاثیر زیادی بر کشور خواهند داشت.

وی گفت: باید در کشور تصمیماتی اتخاذ شود تا حضور نخبگان کشور که قصد مهاجرت از کشور را دارند جلب شود. شرکت های دانش بنیان می توانند نقش مهمی در این زمینه ایفا کنند.

  تحریکات ناتو علیه آمریکا اوضاع منطقه را پیچیده می کند

مصباحی مقدم گفت: افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان در کشور و به کارگیری جوانان تحصیلکرده در شرکت های این شرکت ها باعث ایجاد اشتغال در بین افراد جویای کار می شود و این امر باعث کاهش نرخ بیکاری در کشور می شود که بیشتر است. بیش از 25 درصد.

نقش بازار سرمایه در اجرای شعار 1401

رئیس کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار به نقش بازار سرمایه در تحقق شعار سال 1401 اشاره کرد و گفت: بازار سرمایه به طور غیر مستقیم نقش مهمی در تحقق شعار سال 1401 خواهد داشت. امسال.”

وی با بیان اینکه سهم شرکت های دانش بنیان در بازار سرمایه بالا نیست، افزود: با افزایش جذابیت بازار سرمایه در کشور، سهم شرکت های دانش بنیان افزایش نسبی خواهد داشت.

مصباحی مقدم با تاکید بر اینکه فعالیت شرکت های دانش بنیان باید چندین مرحله را طی کند، ادامه داد: مرحله اول ایجاد شرکت های دانش بنیان است که به دلیل مشخص نبودن محصولات شرکت ها با ریسک ها و ریسک های زیادی همراه است. , دانش محور آیا موفقیت حاصل خواهد شد یا خیر؟

راه اندازی صندوق حمایت از فعالیت های تولیدی پرخطر

یکی از اعضای شورای تشخیص گفت: این مرحله از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری حمایت می شود که صندوقی برای حمایت از فعالیت های تولیدی پرخطر راه اندازی شده است.

وی گفت: این صندوق برای کمک به شرکت‌های دانش‌بنیان راه‌اندازی شده است، اما وقتی محصول آن شرکت تولید می‌شود، چیزی که شرکت‌ها را حفظ می‌کند، رقابت‌پذیری محصول است.

مصباحی مقدم خاطرنشان کرد: اگر محصولات شرکت ها بر اساس دانش بازار داخلی و بین المللی از نظر قیمت و کیفیت محصولات قابل رقابت با سایر محصولات باشد، بازار سرمایه می تواند کمک خوبی برای توسعه، بهره برداری و عمدتاً صادرات محصولات باشد. این شرکت ها

  تحقق 84 درصدی اهداف بانک سینا در 7 ماهه اول سال 1400

کمک به بورس کالا برای رشد و توسعه شرکت های دانش بنیان

یکی از اعضای شورای تشخیص به کمک بورس های کالایی برای رشد و توسعه شرکت های مبتنی بر دانش و افزایش اشتغال در کشور اشاره کرد و گفت: بورس کالا شفافیت ایجاد می کند و قیمت ها در این بازار آزادانه با عرضه و تقاضا تعیین می شود. ..

وی ادامه داد: ورود محصولات شرکت های دانش بنیان به بورس در این زمینه می تواند کمک شایانی به این شرکت ها کند.

مصباحی مقدم با تاکید بر اینکه شرکت های دانش بنیان می توانند از این بازار برای تسهیل تولید و بازاریابی محصولات خود استفاده کنند، گفت: این بازار قطعا می تواند به اجرای شعار 1401 و توسعه فعالیت شرکت های دانش بنیان کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید