سازمان ملل نسبت به کاهش ۷۳ درصدی سطح آب در دجله و فرات هشدار داد.

خبر عجیب

شفقنا- سازمان ملل متحد به عراق هشدار داد که با کشورهای همسایه در مورد اشتراک آب گفتگوهای هدفمند داشته باشد و هشدار داد که سطح آب رودخانه های دجله و فرات در عراق به ۷۳ درصد کاهش خواهد یافت.

به گزارش شفقنا، سامی دیماس، مدیر منطقه ای برنامه محیط زیست سازمان ملل در یک کنفرانس خبری در بغداد گفت: عراق شاهد کمبود باران و تاثیر آن بر سطح رودخانه های دجله و فرات تا 73 درصد است. سرویس. دماها هفت برابر سریع‌تر از گرم شدن کره زمین و همچنین عدم تعادل جمعیتی تا 70 درصد در مناطق شهری در حال افزایش است که منجر به کاهش کشاورزی می‌شود.»

دیماس گفت: «تا زمانی که اقدام جمعی صورت نگیرد، تخریب محیط زیست، از بین رفتن تنوع زیستی، تخریب زمین و ظهور مجدد رویدادهای شدید آب و هوایی تهدیدی جدی برای مردم منطقه است و جان میلیون‌ها نفر را تهدید می‌کند». «بیایید آن را دور بریزیم. “

از سوی دیگر جنین هنیس پلشارت از نماینده ویژه سازمان ملل در عراق برای مذاکره هدفمند با کشورهای همسایه در زمینه اشتراک آب دعوت کرد و تاکید کرد: خانواده سازمان ملل در عراق با این کشور برای مدیریت منابع آب و کاهش اثرات منفی آن بر روی آب همکاری می کند. محیط تلاش می کند

پلشارت افزود: کاهش بارندگی، کم آبی، شور شدن خاک و آب، مدیریت ناکارآمد منابع و رشد جمعیت از عواملی است که کشور را تحت تاثیر قرار داده است. تغییر اقلیم را نیز باید به این موضوع اضافه کرد، زیرا کاهش فعال جریان آب از کشورهای همسایه تهدید دیگری است.

  شیخ زازاکی: آنچه در یمن اتفاق می افتد جنایت علیه بشریت است

اخبار در الجزایر

خبر قبلیعیادت وزیر بهداشت از آیت الله فاطمی نیا

دیدگاهتان را بنویسید