رهبر ائتلاف فتح: نمایندگان مستقل برای شرکت در نشست انتخابات ریاست جمهوری درخواست پست وزارتی را دارند

خبر عجیب

شفقنا- عباس الزمیلی، رئیس فراکسیون الفتح پارلمانی فاش کرد که نمایندگان مستقل برای تصدی پست وزارتی برای شرکت در جلسه پارلمان برای انتخاب رئیس جمهور درخواست داده اند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرات، الزمیلی در گفت و گو با برنامه منتشر نشده که از شبکه ماهواره ای فرات پخش می شود، اظهار داشت: در نتایج انتخابات نیز همین استراتژی با فشار بر مشارکت و همکاری همه اقلیت ها ادامه دارد.

وی افزود: تعداد نمایندگان چارچوب بیش از 120 نماینده است و متعهد به گفت و گو و اداره کشور به دور از تنش و درگیری است. امروز پس از دعوت مقتدی صدر از نمایندگان مستقل برای حضور در مجلس برای رسیدن به حد نصاب، به رویکرد این لایحه پی خواهیم برد.

وی خاطرنشان کرد: نمایندگان مستقل مجلس برای حضور در جلسه بعدی مجلس درخواست پست های وزارتی کرده اند و برگزاری آن یک ماجراجویی سیاسی است و بعد از جلسه یک بحران واقعی به وجود می آید.

رهبر ائتلاف پارلمانی الفتح ادامه داد: در هر دو صورت دست به دامان تثبیت روند سیاسی شده ایم و تاکنون رابطه خود را با جریان صدر قطع نکرده ایم، اما حرکت به سمت چنین گزینه ای موقعیت صدر را بیشتر می کند. در آینده دشوار است.”

الزمیلی تاکید کرد: اتفاقات امروز در واقع توزیع پست های وزارتی و پست های عالی است و این طرحی برای اصلاح نیست.

رئیس فراکسیون فتح در پایان گفت: بزرگترین بازنده جلسه شنبه صدر است و اگر نتیجه این جلسه چیزی باشد چارچوب هماهنگی برنده است و برنده در واقع بازنده است.

  از ابتدای آذرماه آموزش شخصی دوره اول متوسطه آغاز می شود

اخبار فرات

دیدگاهتان را بنویسید