دیدار وزیر خارجه عراق با رئیس جمهور پاکستان: رایزنی های سیاسی برای حل بحران بین المللی افزایش یافته است.

خبر عجیب

شفقنا- فواد حسین وزیر امور خارجه عراق در حاشیه نشست وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی با عارف علوی رئیس جمهور پاکستان دیدار و بر لزوم تشدید رایزنی های سیاسی برای یافتن راه حل های مسالمت آمیز برای این بحران تاکید کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، رئیس جمهور پاکستان در چهل و هشتمین نشست شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی در اسلام آباد ضمن استقبال از وزیر امور خارجه عراق و تبریک به وی، برهم صالح، رئیس جمهور این کشور را تبریک گفت. عراق را به عارف علوی منتقل کرد.

در این دیدار دو طرف روابط دوجانبه بغداد و اسلام آباد و راهکارهای تقویت آن در راستای منافع دو طرف را مورد بحث و بررسی قرار دادند و وزیر امور خارجه عراق نیز روز ملی پاکستان را به رهبران و مردم پاکستان تبریک گفت.

در این دیدار، فواد حسین با پرداختن به مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی و بحران‌های موجود، بر ضرورت زبان گفت‌وگو و مذاکره و یافتن راه‌حل‌های مسالمت‌آمیز و پایدار برای حل بحران‌ها و ایجاد فضای امن بین‌المللی برای رشد و شکوفایی اقتصادی تاکید کرد. – وجود مردم

رئیس دستگاه دیپلماسی عراق روابط دو کشور را به خوبی توصیف کرد و ابراز تمایل کرد که این روابط به سطح مطلوب مردم دو کشور ارتقا یابد.

وی همچنین بر حفظ پویایی روابط دو کشور و تداوم تشدید رایزنی‌های سیاسی و هماهنگی مستمر در سطح دوجانبه یا در محافل بین‌المللی درباره موضوعات مورد علاقه تاکید کرد.

از سوی دیگر رئیس جمهور پاکستان بر تقویت روابط دو کشور و راهکارهای بهبود آن در عرصه های مختلف در راستای منافع دو کشور و تبادل سفر بین مقامات عراقی و پاکستانی در تمامی سطوح تاکید کرد.

  ماجرای لیونل مسی میزبان شاهزاده خانم سعودی در جده + عکس

این خبر را در فرات ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید