دموکرات های کنگره به بایدن نسبت به توافق با ایران هشدار دادند

به گزارش خبرگزاری موج، دوازده نماینده دموکرات کنگره آمریکا در نامه ای به جو بایدن رئیس جمهور آمریکا هشدار دادند که ممکن است به توافق هسته ای احتمالی با ایران رای منفی دهند. این نامه سوالاتی را در مورد توافق احتمالی از جمله حذف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از لیست سیاه ایالات متحده ایجاد می کند.

به گزارش فاکس نیوز، جاش گوتیمر، نماینده دموکرات کنگره آمریکا در مصاحبه ای گفت: بزرگترین دغدغه من دادن میلیاردها دلار به ایران و دادن مجوز به آنها برای فروش نفت است. ما می دانیم که ایران یا از طریق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا از طریق گروه های نیابتی خود در منطقه از جمله حزب الله، حماس و گروه فلسطینی جهاد در تلاش است به پایگاه های ما حمله کند. آنها می خواهند به متحدان ما حمله کنند، بنابراین ایده آزاد کردن ناگهانی همه این منابع منطقی نیست.

این دموکرات همچنین معتقد است که اگر نام سپاه پاسداران از فهرست گروه‌های تروریستی حذف شود، تمامی تحریم‌های مرتبط با آن برداشته خواهد شد که تأثیر مستقیمی بر متحد آمریکا، رژیم صهیونیستی و منطقه‌ای آن خواهد داشت. متحدان. . این امر باعث دلسردی کشوری در منطقه مانند عربستان سعودی خواهد شد.

ساعتی پیش، سناتور دموکرات کریس مورفی در واکنش به اظهارات یکی از اعضای ارشد کمیته روابط خارجی سنای آمریکا مبنی بر اینکه بایدن برای احیای برجام مذاکرات را متوقف کند، تایید کرد که هیچ یک از مخالفان توافق با ایران بهتر نیست. که تحریم های فشار حداکثری کارساز نبود. حتی خرابکاری و ترور در ایران هم جواب نمی دهد و جنگ با ایران موثر نخواهد بود. دیپلماسی تنها راه ممکن برای افزایش طول پرواز هسته ای ایران است.

  شرح مسکن در کمیته اقتصاد / تبصره 18 بودجه 1400 تا دو ماه آینده اجرایی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید