خبرگزاری وفا: صهیونیست ها 33 فلسطینی را بازداشت کردند

به گزارش شفقنا از ایرنا به نقل از خبرگزاری فلسطینی وفا، نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی با نفوذ به منازل شهروندان فلسطینی ساکن شهر ابودیس در شرق بیت المقدس، 12 فلسطینی را دستگیر و تعدادی از تجهیزات آنها را مصادره کردند.

در جریان طولکرم، نیروهای اشغالگر 9 شهروند فلسطینی را از شهرک کفرالبد در شرق طولکرم، شهرک کفر الابوش در جنوب و شهرک الار در شمال دستگیر کردند.

در نابلس، نیروهای اسرائیلی چهار فلسطینی ساکن روستاهای مدما در جنوب نابلس و تل در غرب شهر و خیابان قدس در شرق نابلس را دستگیر کردند.

اشغالگران همچنین چهار جوان اهل الطیبه در غرب جنین را پس از یورش به منازل و بازرسی وسایل آنها دستگیر کردند.

وفا همچنین از دستگیری یازان عامر پسر 17 ساله ساکن شهرک تکوا در شرق بیت لحم پس از حمله و تفتیش منزل وی خبر داد و افزود: اهالی شهرک بیت اذا در شمال غرب اشغالی اورشلیم، دستگیر شدند.

منابع محلی اعلام کردند که نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی این سه کودک را پس از حمله به این شهر دستگیر کردند.

این دستگیری ها پس از عملیات استشهادی سه شنبه شب در منطقه بیر السبا و همزمان با سالروز شهادت شیخ احمد یاسین با سلاح سرد صورت گرفت که منجر به کشته شدن چهار شهرک نشین صهیونیست شد.

شهادت طالبان در این عملیات برند صهیونیستی را به لرزه درآورد، بنابراین نیروهای اشغالگر در آماده باش هستند و نفتالی بنت نخست وزیر این کشور آن را عملیاتی هولناک توصیف کرد.

از سوی دیگر گروه های مختلف فلسطینی از این عملیات در واکنش به جنایات و انتقال اجباری مردم فلسطین به سرزمین های اشغالی تمجید کردند.

  آغاز پروژه 6000 مسکن نهضت ملی بنیاد مستضعفان در کرمانشاه

این عملیات توسط محمد ابوالقیان یکی از اهالی منطقه النقاب و اسیر فلسطینی آزاد شده انجام شد که چهار سال از عمر خود را در زندان های رژیم صهیونیستی گذراند و در جریان این عملیات به شهادت رسید.

دیدگاهتان را بنویسید