حل مشکل تحریم ها با اولویت حمایت از تولید داخلی

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمدمهدی برادران معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سخنانی گفت: دولت در تلاش است تا مشکل را حل کند. تحریم ها از سوی دیگر حمایت مردم از او به نفع مردم است تولید داخلی همچنین در اولویت قرار گرفته است.

برادران این سخنان را در دیدار با رئیس، معاونان برنامه ریزی، سرمایه گذاری، توسعه تجارت و تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در مشهد بیان کردند و ادامه دادند: حمایت از تولید داخلی، دانش ایجاد اشتغال و بومی سازی صنایع به عنوان یک استراتژی کلیدی در وزارت صنعت، معدن و تجارت دنبال می شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت وی افزود: در کنار مشکلاتی که تحریم ها برای صنعت کشور ایجاد کرده، بخشی از چالش ها در این حوزه به دلیل کم کاری ها، ناکارآمدی ها و مقررات نادرست دستگاه های اجرایی به وجود آمده است.

وی افزود: در شش ماه گذشته از آغاز به کار دولت سیزدهم، بسیاری از قوانین و مقررات خودساخته قبلی احصا شده که عمدتاً به نفع گروه خاصی از ثروتمندان بوده و اکنون این مفاد به نفع تغییر می کند. از صنعت کشور است.”

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: با توجه به تعاملات و بهبود نسبی شرایط به توسعه، تجارت، صادرات و رونق اقتصادی کشور خوشبین هستیم.

برادران در پایان خاطرنشان کردند: با توجه به دیپلماسی اقتصادی اخیر دولت با گروه های قطری، ازبکستانی و قزاقستانی، شایان ذکر است که روابط تجاری و اقتصادی ایران به ویژه با کشورهای منطقه در حال گسترش است.

  یکی از علائم مهم امیکرون تب است

دیدگاهتان را بنویسید