تلاش برای افزایش اقامت مسافران در کوم

به گزارش خبرگزاری موج قم، عباس ذاکرجان وی چهارشنبه شب در گفت وگویی با اشاره به استقبال مردمی از سفر قم با کنترل نسبی تاج و افزایش پوشش واکسیناسیون، گفت: امسال برخلاف دو سال گذشته حجم زیادی از سفر به پدرخوانده وجود دارد، اما این میزان است. هنوز با سال های قبل فاصله دارد.»

وی ادامه داد: در همین راستا در سه ماه گذشته ستاد نوروزی زائران و مسافران نوروزی در استان و شهرداری کوم آغاز به کار کرده و 6 پارک به همراه 2 سوله بحران و سالن ورزشی شهرداری برای اسکان مسافران آماده شده است. “

ذاکرجان افزود: همزمان برنامه ریزی برای تجهیز و افزایش ظرفیت مراکز اقامتی و سالن های ورزشی اداره کل ورزش و جوانان در سطح استان در دستور کار مسئولان استانی قرار گرفت.

وی با اشاره به آماده سازی 3000 کلاس درس در 300 مدرسه استان برای اسکان زائران و مسافران نوروزی گفت: قبل از شیوع بیماری عروق کرونر هر ساله به طور متوسط ​​6000 کلاس پذیرای مسافران نوروزی بود.

فرماندار کوم یادآور شد: 38 حسینیه و مسجد به همراه کانکس و سالن های ورزشی به همراه 250 نمازخانه خدمات و ارگان های دولتی به ظرفیت اسکان زائران در شب سال نو افزوده شد.

وی در خصوص توزیع میوه های عید در کوم گفت: کیفیت، اندازه، تعداد کابین و قیمت این محصولات در استان کوم رضایت بخش است و تاکنون مشکلی برای تهیه میوه های عید برای مردم ایجاد نشده است.

ذاکرجان به نوسانات اخیر قیمت تخم مرغ اشاره کرد و گفت: به منظور برقراری آرامش در بازار تخم مرغ، از امروز تحویل این محصول به غرفه توزیع میوه با قیمت مصوب آغاز شد و نگرانی ها به طور کامل برطرف شد.

  مشاور امنیت داخلی اسرائیل برای گفتگو درباره ایران به آمریکا سفر می کند

فرماندار کوم با اشاره به مشکلات امدادی و ایمنی ستاد تسهیلات زائران افزود: سطح جاده و مراکز پرتردد امداد و نجات تاکنون به درستی انجام شده و مسافران ورودی به کوم مشکلی نداشته اند.

ذاکرجان با اشاره به تشدید بازدید و نظارت بر مراکز اقامتی و توزیع نیازهای مردمی خاطرنشان کرد: بازرسان ستادی استان با نظارت مستمر سعی در حفظ ثبات و آرامش در بازار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید