تحلیلگر: دولت نباید قبل از اعمال نظرات کارشناسی تصمیمات خود را در مورد بورس اعلام کند

شفقنا_الف، تحلیلگر بازار سرمایه، رایزنی دولت با فعالان بازار را مهم ترین خواسته آنان در سال جدید خواند و گفت: بهتر است دولت قبل از اعمال نظرات کارشناسی، تصمیمات خود را با تعجب اعلام نکند.

ولید هلالات در گفت وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه بازار سرمایه را باید بخش مهمی از اقتصاد دانست، اظهار کرد: بزرگترین شرکت های تولیدی که بخش قابل توجهی از جامعه کارگری را در اختیار دارند در بازار سرمایه حضور دارند. بنابراین هر تصمیمی که به ضرر بازار سرمایه باشد به ضرر اقتصاد است و هر تصمیمی که به نفع تولید باشد بازار سرمایه واکنش مثبت نشان می دهد.

وی درباره مطالبات فعالان بازار سرمایه از سوی دولت در سال جدید توضیح داد: مهمترین خواسته دولت می تواند قبل از هر تصمیمی و بدون عجله تصمیم گیری کارشناسی باشد. اگر یک ماه بعد تصمیم گرفته شود اما کاملا پخته شود و نظرات دیده و شنیده شود، نتیجه بهتری خواهد داشت.

این تحلیلگر بازار سرمایه با اشاره به قیمت گاز مشاهده شده در لایحه بودجه 1401 گفت: در چند ماه اخیر که بحث قیمت گاز صنعتی مطرح شده است، فعالان بازار سرمایه نسبت به فرمول تعیین قیمت گاز اعتراض کرده اند. موضوع اختلافات. «مشخص شده بین روسیه و اتحادیه اروپا قبل از جنگ. این نشان می دهد که بدن یک کارشناس بازار سرمایه بر اقتصاد جهان تسلط دارد.

هلالات ادامه داد: بهتر است دولت هر تصمیمی را اتخاذ کند که از تصمیمات کارشناسی استفاده کند و احساسی و تعجب آور آن را به کارشناسان اعلام نکند. این قطعا به نفع بازار سهام خواهد بود.

  ارائه آموزش های کمک های مردمی از طریق شبکه های اجتماعی هلال احمر آغاز شد

دیدگاهتان را بنویسید