بیش از 112 هزار مددجو از دادگستری مازندران مشاوره دریافت کرده اند

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری با اشاره به دیدارهای مردمی مسئولان دادگستری استان مازندران با مراجعه کنندگان به دادگستری استان مازندران، گفت: در سال 1400 با همکاری دانشکده قضایی استان 112 هزار و 315 پرونده به ثبت رسیده است. مشاوره شخصی و 8968 مورد مشاوره تلفنی توسط اداره ارشاد ارائه شده است.

وی ادامه داد: در این مدت 10 هزار و 507 مشاور حقوقی 204 وکیل کانون وکلا در واحد توجیهی حضور یافتند و به راهنمایی و راهنمایی قضایی مردم پرداختند.

رئیس قاضی مازندران یکی از اولویت هاست قضایی وی گفت: هیچکس نباید از خدمات حقوقی محروم شود زیرا پولی وجود ندارد، بنابراین دادگستری استان در یک سال گذشته 500 پرونده داشته است. وکیل وکالت و 41 مورد کمک کارشناسی به مراجعین ارائه کرده است.

وی یکی از اهداف تشکیل واحدهای توجیهی و حمایتی را توانمندسازی مددجویان، حفظ حرمت مددجویان، جلب رضایت آنان و رعایت حقوق همه جانبه آنان عنوان کرد. به منظور تعقیب و پیگرد قانونی و استفاده از وکلای کمکی برای مددجویان بی بضاعت، هم امکان وکالت تصادفی و هم استفاده از کارشناسان برای تسهیل استعلام و تعامل عینی خواهد بود.

  قرارداد تبادل گاز از روز دوشنبه 13 دی ماه در حال اجراست

دیدگاهتان را بنویسید