بوربز جانسون از همتای هندی خود خواست تا در محکومیت روسیه به غرب بپیوندد

به گزارش شفقنا از دفتر نخست وزیر انگلیس، جانسون در گفت و گوی تلفنی با نارندرا مودی گفت که معتقد است اقدامات روسیه برای جهان بسیار غم انگیز و فاجعه بار است. نخست وزیر انگلیس وضعیت اوکراین را “جدی” توصیف کرد و گفت که هند باید تلاش های خود را برای ارتقای صلح و کاهش تنش در منطقه افزایش دهد.

هند یکی از کشورهایی بود که در رای گیری اخیر سازمان ملل در محکومیت اقدامات روسیه در اوکراین، رای ممتنع داد. در همین حال، دیلی میل گزارش داد که نخست وزیر هند در حال ایجاد مکانیسم جدیدی برای تسهیل تجارت با روسیه است و از روپیه برای دور زدن تحریم های ضد روسیه استفاده می کند. هند نیز خرید نفت از روسیه را با قیمت پایین آغاز کرده است.

سخنگوی نخست وزیر بریتانیا گفت که جانسون از مودی خواسته است از روابط نزدیک خود با کرملین برای کمک به پایان دادن به جنگ در اوکراین استفاده کند. وی در پاسخ به سوالی درباره تصمیم هند برای خرید نفت روسیه گفت: ما می خواهیم همه کشورها از وابستگی به نفت و گاز روسیه فاصله بگیرند.

در همین حال، بریتانیا امیدوار است که تحریم‌های جدیدی علیه روسیه در روزهای آینده توسط غرب اعمال شود.

در 21 فوریه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، استقلال جمهوری های خلق دونتسک و لوهانسک در منطقه دونباس را به رسمیت شناخت و از غرب به دلیل نادیده گرفتن نگرانی های امنیتی مسکو انتقاد کرد.

سه روز بعد، روز پنجشنبه (26 مارس)، پوتین به اصطلاح «عملیات ویژه» را علیه اوکراین آغاز کرد و روابط پرتنش مسکو و کیف را به یک رویارویی نظامی تبدیل کرد. درگیری ها در اوکراین و واکنش ها به اقدامات روسیه همچنان ادامه دارد.

  دانشمندان چینی ترکیب جدیدی از آنتی بادی ها را برای درمان بیماری عروق کرونر قلب ساخته اند

دیدگاهتان را بنویسید