اداره کل هواشناسی از وزش باد شدید در تهران خبر داد

شفقنا_استان اصلی تهران نسبت به وزش باد شدید در تهران هشدار زرد داد.

به گزارش شفقنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور اخطاریه زرد اعلام کرد سامانه بارشی از ظهر پنجشنبه (14 فروردین) تا صبح جمعه (14 فروردین) و در ساعات معینی بارش باران و برف همراه با رعد و برق و وزش باد شدید، فعال است. ، گاهی کولاک و تگرگ پیش بینی می شود. همچنین در نواحی شمالی و مرکزی استان بارش باران و رعد و برق گاهی همراه با وزش باد شدید تا بسیار شدید و احتمال رگبار تگرگ پیش بینی می شود.

بر اساس این گزارش، همچنین برای لغزنده بودن معابر به ویژه در مسیرهای کوهستانی و تپه ماهورها، احتمال آبگرفتگی معابر شهری و بالا آمدن سطح رودخانه ها و خطر صاعقه در استان تهران هشدار داده شده است که هنگام پوشیدن تجهیزات زمستانی نیز توصیه می شود. در جاده های کوهستانی همچنین از کوهنوردی خودداری کنید در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها توقف نکنید.

در این اخطار، پیش بینی می شود وزش باد از بعدازظهر پنجشنبه (13 فروردین) تا شنبه (15 فروردین) افزایش یابد، گاهی همراه با وزش باد شدید و گاهی وزش باد بسیار شدید در جنوب استان تهران همراه با طوفان موقت گرد و خاک.

در این بیانیه آمده است که احتمال شکستن درختان فرسوده و آسیب رساندن به سازه های موقت و خطر ریزش سنگ از کوه ها در جاده های کوهستانی وجود دارد. از آسمان دوری کن

به گزارش ایسنا، اخطار زرد در هواشناسی به معنای آگاهی و اقدام در صورت لزوم به دلیل احتمال آسیب یا آسیب در محل است.

  حضرت آیت الله علوی گرگانی: مسئولان باید با برنامه ریزی مناسب زمینه ازدواج جوانان را فراهم کنند.

به گزارش ایسنا، بر اساس داده ها و پیش بینی هواشناسی تهران طی دو روز آینده، برخی ساعات کمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد متأثر از وزش باد در برخی ساعات به ویژه در عصر و فردا شب نیمه ابری گاهی اوقات ابری پیش بینی می شود. همراه با رعد و برق و وزش باد شدید تا بسیار شدید و احتمال رگبار تگرگ که در نواحی جنوبی گاهی با خیزش موقت گرد و خاک همراه است.

از جمعه تا یکشنبه آسمان صاف تا نیمه ابری همراه با وزش باد شدید و در برخی ساعات همراه با وزش باد شدید پیش بینی می شود.

لازم به ذکر است که از عصر چهارشنبه تا پنجشنبه افزایش نسبی دما و در روز جمعه کاهش نسبی پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، فیروزکوه با حداکثر 10 و حداقل 2 درجه سردترین نقطه استان تهران در 24 ساعت گذشته و پیشوا و ورامین با حداکثر 20 و حداقل 8 نقطه گرمترین نقطه استان تهران هستند. استان تهران در 24 ساعت گذشته

بر اساس این گزارش، آسمان تهران فردا (14 فروردین) ابری و گاهی همراه با رعد و برق، همراه با وزش باد شدید با حداقل دمای 9 و حداکثر 18 درجه پیش بینی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید