کرزی: بن لادن در پاکستان کشته شد، اما مردم افغانستان تاوان فعالیت های او را می پردازند

خبر عجیب

شفقنا افغانستان – حامد کرزی; رئیس جمهور پیشین افغانستان تصمیم آمریکا برای مصادره دارایی های بانک مرکزی افغانستان به عنوان غرامت به خانواده های قربانیان حملات 11 سپتامبر را ظلم به مردم افغانستان خواند.

به گزارش خبرگزاری شفقنا افغانستان، وی (جو بایدن) امروز (یکشنبه، 24 فوریه) در یک نشست خبری در کابل گفت; رئیس جمهور ایالات متحده می خواست در تصمیم خود تجدید نظر کند.

جو بایدن در یک فرمان اجرایی 7 میلیارد دلاری از ذخایر ارزی افغانستان، 3.5 میلیارد دلار را بین خانواده های قربانیان 11 سپتامبر توزیع کرد. بر اساس این فرمان، 3.5 میلیارد دالر دیگر به یک صندوق امانی برای کمک به افغانستان واریز خواهد شد.

کرزی تاکید کرد که آمریکا نباید با پول مردم افغانستان به خانواده های قربانیان حملات 11 سپتامبر غرامت بدهد. او گفت که مردم افغانستان بزرگترین قربانیان تروریسم هستند.

رهبر پیشین گفت اسامه بن لادن، رهبر شبکه القاعده پاکستان کشته شده است، اما مردم افغانستان بهای آن را می پردازند.

او خطاب به طالبان گفت که دارایی های بانک مرکزی برای «مصرف روزانه» نیست، بلکه برای خزانه ملی افغانستان برای نسل های آینده است.

کرزی با اشاره به برکناری رئیس جمهور پیشین اشرف غنی گفت که اگر انتقال قدرت از طریق لویه جرگه و روند صلح صورت گیرد، پول مردم افغانستان از دست نخواهد رفت.

تصرف بانک مرکزی افغانستان توسط آمریکا واکنش های گسترده ای را در پی داشته است.

سازمان ملل متحد و برخی کشورها از ایالات متحده خواسته اند که این پول ها را آزاد کند و دولت به رهبری طالبان نیز از تصمیم بایدن انتقاد کرده و گفته است که توزیع پول افغانی به قربانیان حملات 11 سپتامبر “دزدی” بوده است.

  پیروزی پرسپولیس مقابل شهرهدرو/ مشهد سقوط کرد

دیدگاهتان را بنویسید